Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do Cobra Gold 2018

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 lutego 2018

Amerykański śmigłowcowiec USS Bonhomme Richard wszedł do bazy morskiej w Okinawie w ramach przygotowań do tegorocznej edycji ćwiczeń Cobra Gold.

USS Bonhomme Richard wchodzi do White Beach Naval Facility na Okinawie / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class William Sykes, USN

Śmigłowcowiec USS Bonhomme Richard (LHD 6), typu Wasp, wszedł do bazy morskiej na Okinawie, gdzie na jego pokładzie zaokrętowani zostaną żołnierze z 3d Marine Division Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC). Następnie, zespół uda się do Tajlandii, gdzie weźmie udział w tegorocznej edycji ćwiczeń Cobra Gold.

37. edycja ćwiczeń Cobra Gold zostanie przeprowadzona w dn. 13-23 lutego. Poza żołnierzami z Tajlandii i USA uczestniczyć będą w nich wojskowi oddelegowani przez siły zbrojne wielu państw Azji Południowo-Wschodniej (Cobra Gold 2017 rozpoczęte, 2017-02-15). Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie współpracy amerykańskich wojsk z regionalnymi sojusznikami podczas realizacji różnorodnych działań operacyjnych.

W ramach przygotowań do ćwiczeń Cobra Gold 2018 na USS Bonhomme Richard zaokrętowani zostaną żołnierze 3d Marine Division USMC / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Diana Quinlan, USN

Udział w Cobra Gold jest częścią misji bojowej USS Bonhomme Richard zapoczątkowanej w styczniu, gdy okręt po raz ostatni opuścił dotychczasowy port macierzysty w Sasebo. Miejsce jednostki z Japonii zajął inny ze śmigłowcowców typu Wasp, USS Wasp (LHD 1, Przebazowanie USS Wasp, 2018-01-16). Po zakończeniu działań operacyjnych USS Bonhomme Richard dotrze do bazy w San Diego, gdzie będzie stacjonował w przyszłości. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.