Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cobra Gold 2017 rozpoczęte

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 lutego 2017

W Tajlandii zapoczątkowano kolejną edycję wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Cobra Gold.

Zapoczątkowane wczoraj ćwiczenia potrwają do 24 lutego / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W Tajlandii oficjalnie zapoczątkowano 36. edycję wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Cobra Gold. Przez najbliższe tygodnie żołnierze z blisko 30 państw, w tym USA, Indonezji, Japonii, Malezji, Republiki Korei i Singapuru będą szkolić na na poligonach południowej Tajlandii, a także nieopodal wybrzeży tego państwa.

W szkoleniu uczestniczy ok. 3600 żołnierzy z USA, w tym członkowie Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC). Przedsięwzięcie zostanie podzielone na kilka części i obejmie m.in. ćwiczenia oficerów sztabowych, a także symulację operacji wojskowych prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Ćwiczone będą m.in. operacje desantowania i utrzymania kontroli nad przyczółkiem i w strefie przybrzeżnej, a także ewakuacja rannych z pola walki, jak i pomoc ludności cywilnej po wystąpieniu stanu klęski żywiołowej.

Udział w Cobra Gold 2017 ma dla USA duże znaczenie, mimo krytycznej oceny niedawnych wydarzeń politycznych w Tajlandii, w tym puczu wojskowego z 2014 (Rozpoczęto ćwiczenia Cobra Gold 2016, 2016-02-10). W ćwiczeniach uczestniczy bowiem wiele państw uznawanych za bliskich sojuszników Waszyngtonu. Zacieśnianie relacji wojskowych z lokalnymi partnerami ma dla Amerykanów szczególne znaczenie ze względu na wzrost napięć politycznych między USA a ChRL. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.