Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przebazowanie USS Wasp

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 stycznia 2018

US Navy przebazowała śmigłowcowiec USS Wasp z Norfolk do Sasebo w Japonii.

USS Wasp dotarł do Fleet Activities Sasebo w Japonii, luzując USS Bonhomme Richard i stając na czele amerykańskich wojsk ekspedycyjnych w Azji Wschodniej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Levingston Lewis, USN

Po wielu miesiącach podróży amerykański śmigłowcowiec USS Wasp (LHD 1), typu Wasp, dotarł do nowego portu macierzystego w Sasebo. Okręt zluzował inną jednostkę tego typoszeregu, USS Bonhomme Richard (LHD 6), która stacjonowała w Japonii od kwietnia 2012, a ma powrócić do San Diego.

USS Wasp, który w ostatnich latach przeszedł przegląd remontowy i modernizację, przystosowującą go do przyjmowania na pokładzie samolotów skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II (Remont USS Wasp, 2016-12-06), wzmocni amerykański potencjał militarny w Azji Wschodniej. Jednostka, współpracująca z 31st Marine Expeditionary Unit z Okinawy, ma też potwierdzić amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa i wsparcia wojskowego dla regionalnych sojuszników USA.

Przebazowanie USS Wasp do Sasebo rozpoczęto w sierpniu ub.r., gdy okręt opuścił bazę morską z Norfolk w Wirginii. W drodze do Japonii śmigłowcowiec przeszedł ponad 50 tys. km. Jego transfer został opóźniony o kilka tygodni ze względu na potrzebę niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, które latem nawiedziły region Karaibów. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.