Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening załadunku uzbrojenia

Marynarka wojenna, 06 czerwca 2017

Wczoraj w Porcie Wojennym w Gdyni załoga korwety ZOP ORP Kaszub trenowała załadunek rakietowych bomb głębinowych i torped.

ORP Kaszub jest wyposażony w 2 wyrzutnie rakietowych bomb głębinowych RBU-6000, umieszczone w dziobowej części okrętu. Każda jest w stanie pomieścić 12 pocisków, których zasięg wynosi od 300 m do 5,5 km. Korweta posiada także 2 wyrzutnie torpedowe kal. 533 mm / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

W treningu załadunku udział wzięła załoga korwety zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub, a także żołnierze z Komendy Portu Wojennego Gdynia, którzy stanowili obsługę dźwigową, zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz medyczne. Przedsięwzięcie miało na celu doskonalenie umiejętności nabytych podczas zajęć teoretycznych. Stanowiło też okazję do szkolenia załóg pojazdów specjalnych (urządzenia dźwigowe), a także straży pożarnej, ratowników medycznych i pozostałych osób uczestniczących w załadunku.

ORP Kaszub jest korwetą zwalczania okrętów podwodnych proj. 620, typu Kaszub. Jednostka została zbudowana w Stoczni Północnej im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Przeznaczona jest do poszukiwania i zwalczania OP nieprzyjaciela zarówno samodzielnie jak i w składzie zespołu oraz przy współpracy ze śmigłowcami i samolotami. Może też ochraniać zespoły okrętów desantowych, transportowych i innych oraz pełnić dalekie i bliskie dozory.

ORP Kaszub działał wspólnie z okrętami państw Sojuszu Północnoatlantyckiego na długo przed wstąpieniem Polski do NATO, czynnie uczestnicząc m.in. w manewrach zwalczania okrętów podwodnych z francuskimi jednostkami na wodach Morza Północnego, a także w ćwiczeniach Baltops i Passex. Okręt wziął też udział w wielu krajowych i międzynarodowych operacjach morskich w tym m. in. Dynamic Mongoose, Northern Coasts i Anakonda (Koniec BALTOPS 2015, 2015-06-19; Zakończenie Anakondy, 2012-09-28).

Aktualnie korweta wspólnie z fregatami rakietowymi typu Oliver Hazard Perry: ORP Gen. Kazimierz Pułaski (272, Terroryści na okręcie, 2017-06-02) i ORP Gen. Tadeusz Kościuszko (273, Zatoka Gdańska w ogniu, 2017-05-18) oraz 3 okrętami rakietowymi typu Orkan: ORP Orkan, ORP Piorun i ORP Grom (Nocny załadunek rakiet, 2017-03-09) tworzy dywizjon Okrętów Bojowych wchodzący w skład 3. Flotylli Okrętów.

Na podstawie informacji 3. FO


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.