Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arktyczne manewry

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lutego 2018

Symulowane walki z okrętami podwodnymi, odpieranie ataków z powietrza i morza oraz doskonalenie umiejętności z zakresu koordynacji, współdziałania i dowodzenia to niektóre ze scenariuszy, jakie czekają załogę fregaty rakietowej ORP Gen. T. Pułaski na akwenach Morza Północnego podczas ćwiczenia TG-18.

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski weźmie udział w ćwiczeniach morskich TG-18 na Morzu Północnym / Zdjęcie: kpt. mar. Anna Sech, 3. Flotylla Okrętów

Załoga fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski (272), typu Oliver Hazard Perry, macierzysty port wojenny w Gdyni opuści 8 lutego (Passex na Bałtyku, 2018-01-25). Następnie, marynarze udadzą się na jedne z najtrudniejszych manewrów morskich, TG-18. W skrajnie niskich temperaturach, sztormowych warunkach i utrudnieniach związanych z manewrowaniem w fiordach załogi okrętów będą zdobywać doświadczenie w prowadzeniu operacji sił połączonych.

Gospodarzem ćwiczeń jest Sjøforsvaret (królewska marynarka wojenna Norwegii). Polska fregata prowadzić będzie działania w zakresie doskonalenia techniki zwalczania okrętów podwodnych i nawodnych, odparcia ataku powietrznego oraz działań asymetrycznych z wykorzystaniem szybkich łodzi motorowych.

Udział w tego typu manewrach znacząco podnosi poziom wyszkolenia marynarzy, którego nie można porównać z całorocznym szkoleniem wykonywanym przez załogi polskich okrętów w rejonie Morza Bałtyckiego. Podczas udziału w międzynarodowych manewrach ORP Gen. K. Pułaski zawita do portu w Bergen, gdzie na jego pokładzie 17 lutego odbędą się oficjalne uroczystości nadania Polskiej Szkole w Bergen imienia Marynarki Wojennej RP.

Na podstawie informacji kpt. mar. Anny Sech, 3. FO


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.