Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Żołnierze LANDCOM w Elblągu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

W Elblągu zakończyło się wstępne spotkanie koordynacyjne dotyczące certyfikacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

W dn. 20-22 lutego zrealizowano kolejny etap przygotowań do certyfikacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód / Zdjęcie: kpt. Paulina Montewka, MNDNE

Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód osiągnęło wstępną gotowość pod koniec czerwca 2017. Obecnie żołnierze dowództwa przygotowują się do czekającego ich ćwiczenia certyfikującego, które odbędzie się podczas ćwiczeń Anakonda – 18. Przygotowania do certyfikacji realizowane są wielotorowo. W ich skład wchodzi m.in. udział żołnierzy dywizji w cyklu treningów, szkoleń oraz ćwiczeń prowadzonych na szczeblu Dywizji, jak również udział w ćwiczeniach międzynarodowych (Powitanie żołnierzy dowództwa MNDNE, 2017-07-04).

Jednym z elementów realizowanych w ramach przygotowań było wstępne spotkanie koordynacyjne realizowane przez oficerów Allied Land Command (LANDCOM) z Izmiru w Turcji. LANDCOM to dowództwo, które będzie oceniało żołnierzy Wielonarodowej Dywizji podczas certyfikacji.

Grupa oficerów z Izmiru, wraz z przedstawicielami Dowództwa Generalnego oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także Dowództwa Korpusu Północny-Wschód, przebywała w Elblągu w dn. 20 – 22 lutego. Podczas wizyty żołnierze LANDCOM zapoznali się ze stopniem przygotowań Dowództwa Wielonarodowej Dywizji do czekającego ich sprawdzianu. Jak powiedział dowódca dywizji, gen. bryg. Motacki – Była to bardzo cenna wizyta, która umożliwiła m.in. dokonanie dalszych ustaleń dotyczących czasu i przedsięwzięć, które jeszcze musimy zrealizować w ramach przygotowań do osiągnięcia Pełnej Gotowości.

Na podstawie informacji mjr Dariusza Guzendy, MNDNE


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.