Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT oficjalnym przewoźnikiem paraolimpijczyków

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 28 lutego 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT zostały oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji paraolimpijskiej.
Paraolimpijczycy polecą do Republiki Korei już 2 marca. W ramach współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim LOT zabierze zawodników w sumie na trzy kolejne igrzyska w Azji: tegoroczne zimowe w Pjongczangu, letnie w Tokio w 2020 i zimowe w Pekinie w 2022 / Rysunek: PLL LOT

- Rola oficjalnego przewoźnika Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej jest dla LOT wręcz naturalna, i to wcale nie tylko dlatego, że trzy kolejne olimpiady odbędą się w azjatyckich miastach, do których nasze samoloty docierają w ramach regularnych rejsów. Szczególnie istotna jest dla nas misja promowania naszego kraju i sportowych osiągnięć Polaków na arenie międzynarodowej – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

- W rzeczywistości współpraca LOT-u z PKPar-em trwa od wielu lat. Podpisanie umowy na trzy kolejne igrzyska paraolimpijskie jeszcze bardziej ułatwi naszym zawodnikom i ich trenerom podróże, czasami z bardzo dużą ilością sprzętu sportowego, który jest nieodzowny dla każdego sportowca. Swoją postawą LOT pokazuje, że paraolimpijczycy są dla tej spółki tak samo ważnymi pasażerami jak olimpijczycy – stwierdził Łukasz Szeliga, prezes PKPar.

XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu potrwają od 9 do 18 marca. Podczas tej sportowej imprezy do wygrania będzie 80 kompletów medali w sześciu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biathlonie, parasnowboardzie, hokeju na sledżach i curlingu na wózkach. Wystartuje w niej 670 zawodników, z czego Polskę będzie reprezentowało ośmiu. Imprezę obsługiwać będzie ponad 20 tys. wolontariuszy.

Paraolimpijczycy z Polski wystąpią w czterech zimowych dyscyplinach. W narciarstwie alpejskim nasz kraj mają reprezentować Igor Sikorski i Maciej Krężel (z przewodniczką Anną Ogarzyńską). W narciarstwie biegowym i biathlonie będą to: Iweta Faraon, Witold Skupień, Kamil Rosiek oraz Piotr Garbowski (z przewodnikiem Jakubem Twardowskim) i Łukasz Kubica (z Wojciechem Suchwałko). W parasnowboardzie w biało-czerwonym stroju pojedzie zaś Wojciech Taraba.

- Współpraca z LOT-em bardzo ułatwi logistykę naszych występów na igrzyskach paraolimpijskich. Obniży poziom stresu u trenerów, którzy nie będą musieli martwić się o brak komfortu swoich podopiecznych, ani o to, czy sprzęt dotrze na miejsce. Dzięki takim umowom partnerskim nasze środowisko czuje, że wspólnie tworzymy polską reprezentację paraolimpijską – stwierdził Łukasz Szeliga z PKPar.

Współpraca LOT-u z PKPar odbywa się równolegle z pięcioletnią umową nawiązaną z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl, Współpraca PLL LOT i PKOl, 2017-11-03). Ta ostatnia też obejmuje trzy olimpiady: zakończoną właśnie zimową w Pjongczangu w 2018, letnią w Tokio w 2020 i zimową w Pekinie w 2022. W ramach tej inicjatywy LOT przygotował specjalne malowanie jednego z ośmiu Dreamlinerów, którego kadłub ozdobiły koła olimpijskie oraz hasło Proud to fly the Polish Olympic Team


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.