Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

50. start Falcona 9

Astronautyka, 06 marca 2018

Dziś o 00:33 czasu lokalnego (05:33 UTC) z Cape Canaveral Space Launch Complex 40 (SLC-40) wystartowała rakieta nośna SpaceX Falcon 9 z hiszpańskim satelitą telekomunikacyjnym Hispasat 30W-6. Po 33 minutach satelita został umieszczony na geostacjonarnej orbicie transferowej (Geostationary Transfer Orbit, GTO). Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych tym razem zrezygnowano z próby odzyskania silników pierwszego stopnia rakiety nośnej i zatonęły one w Atlantyku.

Rakieta nośna Falcon 9 z satelitą Hispasat 30W-6 startuje z wyrzutni na przylądku Canaveral. 6.03.2018, 00:33 / Zdjęcie: SpaceX

Dzisiejszy start był 50. w historii rakiet Falcon 9 różnych odmian. W 2018 Falcony startowały już 4 razy. Falcony 9 wyniosły na orbity satelity Northrop Grumman Zuma, SES-16 i Hisdesat. Po raz pierwszy wystartował też Falcon Heavy (Falcon Heavy wystartował, 2018-02-07).

Space Systems/Loral (SSL) Hispasat 30W-6 (Hispasat-1F) jest satelitą telekomunikacyjnym operującym na orbicie geostacjonarnej. Waży 6,1 t. Ma zapewniać łączność na obszarze Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej. Jego operatorem jest Hispasat, który powstał w 1989. 3 lata później rakieta nośna Ariane 4 umieściła na orbicie satelitę Hispasat 1A.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.