Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Angola kupuje C295

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 12 marca 2018

Agencja Lusa poinformowała, że prezydent Angoli Joao Lourenco, 2 marca upoważnił spółkę Simporex do sfinalizowania kontrakt zakupu 3 samolotów transportowych C295. Ich dostawcą będzie Airbus Defence and Space.

Angola będzie 4. krajem Czarnego Lądu, eksploatującym samoloty C295 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Według mediów wartość kontraktu to niemal 160 mln euro (ponad 670 mln zł). Zostanie on sfinansowany przez Banco Bilbao i Vizcaya Argentaria (BBVA) z Hiszpanii i będzie włączony do programu inwestycyjnego rządu Angoli.

Samoloty zostaną wyposażone w urządzenia do obserwacji morza. Ich użytkownikiem będzie najprawdopodobniej Marinha de Guerra Angolana (marynarka wojenna).

Dotychczas zamówiono łącznie 206 C295, z których dostarczono 165. W Afryce C295 są eksploatowane przez siły zbrojne Algierii (6), Egiptu (24) i  Ghana (3, na zdjęciu). Jednym z najnowszych klientów jest Brazylia, która zamówiła dodatkowe C295 przeznaczone do poszukiwań i ratownictwa (Brazylia zamawia dodatkowe C295 SAR, 2018-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.