Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000 h nalotu Tigerów w Mali

Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2018

Niemieckie śmigłowce uderzeniowe Tiger, wspierające działania sił misji pokojowej ONZ w Mali (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali, MINUSMA), wylatały już 1000 h, w trakcie 148 misji bojowych. W tym samym czasie służby inżynieryjno-lotnicze przepracowały 14,5 tys. h w ramach planowych i nieplanowych czynności obsługowych. 

Nalot niemieckich Tigerów w Mali przekroczył już 1000 h / Zdjęcie: MO Niemiec

Na początku ubiegłego miesiąca wiropłaty ze składu 36. Kampfhubschrauberregiment (pułku śmigłowców bojowych) Kurhessen brały udział w nocnej akcji osłaniana pary NH90, wysłanych do ewakuacji 4 żołnierzy ONZ i jednego cywila, rannych w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego. Po podjęciu rannych na pokład NH90 przetransportowano ich do szpitala Gao, w eskorcie Tigerów (Niemieckie Tigery wracają do lotów, 2017-09-27).

Możemy z dumą powiedzieć, że kiedy niemieckie Tigery są w powietrzu, ich obecność zapewnia pokój i bezpieczeństwo – stwierdził dowódca kontyngneu  ppłk F.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.