Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie XVI zmiany PKW Eufor Althea

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 marca 2018

Od 05 marca w ramach przygotowania do pełnienia misji w Bośni i Hercegowinie, XVI zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego Eufor Althea, formowana na bazie 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, odbywa szkolenie w oparciu o obiekty poligonowe Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

XVI zmiana PKW Eufor Althea osiągnie gotowość do realizacji zadań mandatowych na terytorium Bośni i Hercegowiny we wrześniu 2018 / Zdjęcia: kpt. Małgorzata Stefańska, 8. KPPlot.

Żołnierze szkolą się w zakresie technik i procedur taktycznych, bezpiecznego posługiwania się etatowym uzbrojeniem i wyposażeniem, łączności i procedur korespondencji radiowej oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej w warunkach polowych. W ramach szkolenia wojskowi wykonują zadania praktyczne w dzień i w nocy z użyciem sprzętu noktowizyjnego.

Istotnym elementem szkolenia jest zgranie poszczególnych komponentów PKW. W skład kontyngentu wchodzą żołnierze wydzielani ze struktur 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz Inspektoratu Wsparcia RSZ. Dodatkowo, prowadzone jest szkolenie w ramach programu osłony psychologicznej żołnierzy kierowanych do misji poza granicami kraju.

Polski Kontyngent Wojskowy w Bośni i Hercegowinie prowadzi misję doradczo-szkoleniową w celu budowy wybranych zdolności bojowych sił zbrojnych BiH zgodnie ze standardami NATO i UE. PKW monitoruje także przestrzeganie porozumień i traktatów międzynarodowych w przydzielonym rejonie odpowiedzialności (Pożegnanie XV zmiany PKW Eufor Althea, 2018-03-19).

Na podstawie informacji kpt. Małgorzaty Stefańskiej, 8. KPPlot.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.