Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykańskie naloty w Somalii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 marca 2018

USA przeprowadziły kolejny nalot na pozycje somalijskich islamistów.

Amerykańskie lotnictwo dokonało kolejnego nalotu na pozycje somalijskich islamistów / Zdjęcie: Airman 1st Class Trevor T. McBride, U.S. Air Force / USAF

Amerykańskie dowództwo regionalne USAFRICOM (United States Africa Command) poinformowało o przeprowadzeniu kolejnego nalotu na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Lotnictwo USA zbombardowało pozycje islamistów w rejonie miejscowości Mubaarak na południowy zachód od Mogadiszu.

W wyniku nalotu, który przeprowadzono 19 marca, zginęło dwóch bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Kolejnych trzech zostało rannych. Udało się również zniszczyć jeden pojazd używany przez islamistów. Bombardowania dokonano za wiedzą i zgodą rządu Somalii.

W ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały ataki na pozycje islamistów w Somalii. Działania koordynowane są przez wspomniane United States Africa Command i prowadzone we współpracy z somalijskimi wojskami rządowymi (Kolejne naloty w Somalii, 2017-12-29). Bombardowania pozycji islamistów mają pomóc somalijskim siłom zbrojnym i żołnierzom misji wojskowej African Union Mission in Somalia (AMISOM), zorganizowanej pod auspicjami Unii Afrykańskiej w ustabilizowaniu sytuacji w tym pogrążonym w wieloletnim konflikcie wewnętrznym kraju (Amerykanie kontynuują naloty w Somalii, 2018-02-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.