Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót USCGC Stratton

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2018

Amerykański okręt patrolowy USCGC Stratton powrócił do kraju po zakończeniu misji na Oceanie Spokojnym.

Wejście USCGC Stratton do bazy USCG w Alamedzie, w Kalifornii / Zdjęcie: Petty Officer 1st Class Matthew S. Masaschi, USCG

USCGC Stratton (WMSL 752), typu Legend, powrócił do bazy Straży Wybrzeża USA (USCG) w Alamedzie, w Kalifornii po 60-dniowej misji patrolowej. Okręt prowadził działania operacyjne na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego, w tym nieopodal wybrzeży Ameryki Południowej oraz na Morzu Beringa.

Do zadań amerykańskiej jednostki należało patrolowanie wyznaczonych akwenów i powstrzymywanie przemytu narkotyków i innych substancji zakazanych do USA. Działania te realizowano m.in. w oparciu o loty patrolowe wykonywane przez załogę śmigłowca morskiego MH-65 Dolphin, latającego z składzie Coast Guard Helicopter Interdiction Tactical Squadron z Jacksonville na Florydzie.

Wspomniany USCGC Stratton jest trzecim okrętem typu Legend zbudowanym dla USCGC. Jednostki tego typoszeregu powstają w ramach programu National Security Cutter i zastępują wiekowe i systematycznie wycofywane z linii okręty typu Hamilton (Wycofanie USCGC Sherman , 2018-04-03). Za ich budowę odpowiada stocznia Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w stanie Mississippi (Zlecenie na 10. Legend, 2018-03-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.