Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnia misja USCGC Sherman

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2018

Załoga amerykańskiego okrętu patrolowego USCGC Sherman powróciła do portu macierzystego w Honolulu, kończąc ostatnią misję bojową w historii służby tej jednostki.

USCGC Sherman i pozostałe okręty typu Hamilton, które w przeszłości stacjonowały w Honolulu, zostaną zastąpione przez nowoczesne jednostki typu Legend / Zdjęcie: USCG

USCGC Sherman (WHEC 720), typu Hamilton, powrócił do bazy Straży Wybrzeża USA (USCG) w Honolulu na Hawajach po zakończeniu trwającej 76 dni misji. Przez ostatnie miesiące amerykański okręt patrolował wody Morza Beringa, strzegąc interesów morskich USA w tym rejonie i służąc pomocą jednostkom morskim znajdującym się w potrzebie.

Zakończona misja była ostatnią w historii służby USCGC Sherman pod amerykańską banderą (Sukces antynarkotykowy USCG, 2017-03-30). Okręt pozostaje w linii od 1968 i w najbliższych miesiącach powinien zostać z niej wycofany. Jego przyszłość pozostaje niewiadomą. Niewykluczone, że zostanie odsprzedany któremuś z państw sojuszniczych USA, podobnie jak większość pozostałych jednostek typu Hamilton, które zakończyły służbę w USCG (Wietnam przejął USCGC Morgenthau, 2017-05-27).

Miejsce wiekowych okrętów patrolowych typu Hamilton zajmują w linii nowoczesne jednostki typu Legend. Patrolowce budowane są dla USCG przez Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi w ramach programu National Security Cutter (Chrzest USCGC Midgett, 2017-12-12). Dotąd USCG przyjęła do służby siedem jednostek tego typoszeregu z jedenastu, które mają zostać pozyskane. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.