Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wycofanie USCGC Sherman

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 kwietnia 2018

Straż Wybrzeża USA wycofała ze służby okręt patrolowy USCGC Sherman.

USCGC Sherman zakończył służbę podczas uroczystości zorganizowanej w Honolulu na Hawajach / Zdjęcie: Petty Officer 1st Class Matthew S. Masaschi, USCG

Ceremonię wycofania ze służby okrętu patrolowego USCGC Sherman (WHEC 720), typu Hamilton, zorganizowano w bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Honolulu na Hawajach. Okręt pozostawał w linii od 1968 i brał udział m.in. w działaniach bojowych podczas wojny w Wietnamie.

W styczniu USCGC Sherman powrócił na Hawaje ze swojej ostatniej misji (Ostatnia misja USCGC Sherman, 2018-01-25). W jej trakcie okręt okręt patrolował wody Morza Beringa, strzegąc interesów morskich USA w tym rejonie i służąc pomocą jednostkom morskim znajdującym się w potrzebie.

Miejsce wiekowych okrętów patrolowych typu Hamilton zajmują w linii nowoczesne jednostki typu Legend. Patrolowce budowane są dla USCG przez Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi w ramach programu National Security Cutter (Chrzest USCGC Midgett, 2017-12-12). W marcu USCG zleciła budowę dziesiątego okrętu tego typu (Zlecenie na 10. Legend, 2018-03-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.