Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT świętuje stulecie niepodległości

Lotnictwo cywilne, 11 kwietnia 2018

Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIA to pierwszy samolot LOT-u, na którym zostało umieszczone logo Niepodległej wzorowane na odręcznym piśmie marszałka Józefa Piłsudskiego. Takie okolicznościowe oznakowanie pojawi się na większości samolotów polskiego przewoźnika.

Embraer 175, na którym zostało umieszczone logo Niepodległej / Zdjęcie: PLL LOT

Specjalnie oznakowany Embraer 175 poleciał z pasażerami 10 kwietnia o godz. 22:40 z Warszawy do Rzeszowa, a wrócił  z Rzeszowa do Warszawy dziś o 6:45. Następnie obsłużył rejsy na trasie Warszawa-Szczecin, a jeszcze dziś poleci do Bukaresztu i Oslo. Logo Niepodległej znajduje się pod kabiną pilotów: w polskiej wersji – z napisem Stulecie odzyskania Niepodległości – po lewej stronie kadłuba, a w wersji angielskiej (The Centenary of Regaining Independence) po prawej.

Logo Niepodległej, które jest symbolem krajowych i zagranicznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawi się na większości samolotów floty dalekiego, średniego i krótkiego zasięgu, a konkretnie na Boeingach i Embraerach wszystkich typów używanych przez LOT – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Logo Niepodległej jest inspirowane listem Józefa Piłsudskiego: spośród jego rękopisów wybrano fragmenty, zawierające słowa niepodległa i niepodległość. Wyrazy te zostały potem poddane obróbce cyfrowej, a następnie po konsultacji grafologicznej udało się uzyskać unikatowy cyfrowo odświeżony znak słowno-graficzny.

Oprócz logo Niepodległej pod kabiną pilotów LOT planuje specjalne biało-czerwone malowanie na swoich dwóch najnowszych samolotach: Boeingu 787-9 Dreamliner i  Boeingu 737 MAX 8 (Pierwszy Dreamliner 787-9 dla LOT-u, 2018-03-23).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.