Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najpopularniejsze kierunki z Lotniska Chopina

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 22 lutego 2018

Londyn, Paryż i Frankfurt były najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów lecących z Lotniska Chopina w 2017.

Londyn, Paryż i Frankfurt były najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów lecących z Lotniska Chopina w 2017 / Zdjęcie: Dariusz Kłosiński

Londyn był najpopularniejszym kierunkiem wybieranym w 2017 przez pasażerów podróżujących w świat z Lotniska Chopina. W ub.r. do stolicy Wielkiej Brytanii poleciało z warszawskiego portu blisko 460 tys. klientów. Natomiast na wyprawę do drugiego w zestawieniu Paryża wybrało się prawie 283 tys. osób. Frankfurt odwiedziły 272 tys. pasażerów startujących z Warszawy. Londyn to dla Lotniska Chopina także miasto najczęstszych powrotów. W 2017 stołeczny port gościł ponad 450 tys. pasażerów z największego miasta w Wielkiej Brytanii (Rozbudowa Lotniska Chopina, 2018-01-17).

Jeśli zaś chodzi o loty czarterowe to najczęściej były one wykorzystywane do przetransportowania turystów w rejony słynące z urlopowych walorów, jak Grecja (Heraklion – 38 tys. pasażerów, Rodos – 35 tys., Korfu – 27 tys., Zakynthos 24 tys.), Turcja (Antalya – 35 tys.), hiszpańskie Teneryfa (23 tys. pasażerów) i Fuerteventura (22 tys.), a także Egipt (Hurghada – 23 tys.), Bułgaria (Burgas – 27 tys.) czy Izrael (Tel Awiw – 38 tys.).

Wśród podróżujących w ub.r. z i na warszawskie lotnisko znacząca była grupa korzystająca z krajowych połączeń. Na Lotnisku Chopina pojawiło się ponad 0,5 mln gości z Wrocławia (266 tys.) i Gdańska (264 tys.), a także zbliżona liczba osób powracających do tych miast (262 tys. do Wrocławia i 260 tys. do Gdańska). Stołeczny port lotniczy często odwiedzali również podróżni chcący szybko przenieść się z Krakowa do Warszawy oraz z powrotem. Z miasta królów do stolicy przyleciało w 2017 ponad 178 tys. pasażerów (Rozwój PLL LOT w Krakowie, 2018-02-02).

Liderem pod względem liczby przewożonych pasażerów na Lotnisku Chopina są Polskie Linie Lotnicze LOT. Dziesięć najpopularniejszych kierunków LOT-u z Lotniska Chopina to w kolejności: Kraków, Gdańsk, Londyn (Heathrow), Wrocław, Rzeszów, Amsterdam, Chicago, Frankfurt, Paryż (Lotniska De Gaulle’a) i Nowy Jork (JFK, Rozwój siatki połączeń PLL LOT, 2018-02-12).

W 2017 udział LOTu w całym ruchu pasażerskim na Lotnisku Chopina wzrósł do ponad 43%, a w segmencie ruchu regularnego z 48% do 50%. Ponadto, w ub.r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, podczas gdy w 2016 5,4 mln. To oznacza wzrost o ponad 25% rok do roku. W ub.r. 50% pasażerów polskiego przewoźnika stanowili goście tranzytowi, czyli osoby przesiadające się na Lotnisku Chopina.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pasażerowie doceniają jakość naszych usług – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. - W ubiegłym roku obsłużyliśmy prawie 16 milionów osób, a pod względem tempa rozwoju zajęliśmy pierwsze miejsce wśród lotnisk UE w grupie od 10-25 milionów pasażerów. W liczbie odprawionych osób wyprzedziliśmy praskie lotnisko im. Vaclava Havla. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodał Hubert Wojciechowski. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.