Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kangnam nie rezygnuje z indyjskiego kontraktu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 kwietnia 2018

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo Kangnam miało zgłosić gotowość udziału w kolejnym przetargu na indyjskie okręty przeciwminowe.

Przeciągające się próby zakupu nowoczesnych okrętów przeciwminowych stawiają marynarkę wojenną Indii w trudnej sytuacji. Brak środków do wykrywania, lokalizowania i neutralizowania min morskich praktycznie uniemożliwia pełną ochronę strategicznej infrastruktury portowej i udrażnianie morskich szlaków żeglugowych / Zdjęcie: MO Indii

Według dziennika Hindustan Times południowokoreańskie Kangnam miało przesłać rządowi Indii informację o gotowości wzięcia udziału w kolejnym przetargu na nowe okręty przeciwminowe. Wśród potencjalnych konkurentów producenta z Republiki Korei wymienia się m.in. włoskie Intermarine (Więcej o indyjskim przetargu na okręty przeciwminowe, 2018-01-10).

W ostatnich latach Indie dwukrotnie rozpoczynały procedurę zakupu nowych okrętów przeciwminowych. Za każdym razem działania kończyły się niepowodzeniem. Na początku br. ogłoszono zerwanie rozmów ze wspomnianym Kangnam, które miało dostarczyć projekt nowych jednostek tej klasy (Co z indyjskimi okrętami przeciwminowymi?, 2018-01-08). Powodem miały być różnice w oczekiwaniach finansowych stron.

Podstawowym celem marynarki wojennej Indii jest pozyskanie w najbliższych latach dwunastu okrętów przeciwminowych. Większość z nich miałaby powstać w rodzimej Goa Shipyard Limited na zasadzie transferu technologii i w ramach rządowego programu Make in India. Nowe jednostki wypełnią lukę powstałą w linii wskutek systematycznego wycofywania ze służby wiekowych okrętów typu Pondicherry/Karwar


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.