Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niepewny los indyjskich niszczycieli min

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 stycznia 2017

Wiele wskazuje na to, że budowa pierwszego z serii nowych indyjskich niszczycieli min opóźni się. Powodem są przeciągające się rozmowy w sprawie transferu technologii.

Program zakupu co najmniej 12 nowoczesnych niszczycieli min może zaliczyć kolejne opóźnienie / Zdjęcie: MO Indii

W br. miała rozpocząć się budowa pierwszego z serii 12 nowoczesnych niszczycieli min, zamówionych przez marynarkę wojenną Indii (Indyjskie niszczyciele min od 2017, 2016-10-25). Jednostki mają powstać w rodzimej stoczni Goa Shipyard Ltd. (Tuzin trałowców od GSL, 2015-03-02), która w 2015 otrzymała zlecenie o wartości 300 mld - 320 mld INR (18,1 mld – 19,3 mld zł). Konstrukcja miała być prowadzona w oparciu o projekt dostarczony przez przedsiębiorstwo Kangnam z Republiki Korei (GSL poszukuje technologii, 2015-09-29).

Według mediów, które powołują się na wypowiedzi przedstawicieli indyjskiego ministerstwa obrony, przedsięwzięcie może opóźnić się ze względu na przeciągające się rozmowy z południowokoreańskim partnerem. Problemem ma być ustalenie zakresu i zasad, na jakich dokonany zostanie transfer technologii niezbędnej do konstrukcji okrętów.

Nowe jednostki mają powstać w ramach programu MCMV (Mines Counter Measure Vessel). Zakłada on przyjęcie do służby co najmniej 12 nowoczesnych okrętów przeciwminowych. Powszechnie uważa się, że zapotrzebowanie indyjskiej floty na jednostki tej klasy jest co najmniej dwukrotnie większe. Obecnie eksploatuje ona wiekowe okręty typu Pondicherry/Karwar (na zdjęciu INS Cuddalore (M69)). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.