Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Inauguracja połączenia Rzeszów – Newark

Lotnictwo cywilne, 01 maja 2018

PLL LOT rozpoczęły bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Jasionka w stolicy Podkarpacia a  Newark, czyli drugim po JFK najważniejszym portem obsługującym Nowy Jork. Dzięki temu LOT ma w swojej ofercie 9 połączeń do Ameryki Północnej.

Dreamliner PLL LOT po lądowaniu w porcie lotniczym w Rzeszowie / Zdjęcie: P. Kalba, PLL LOT

Pierwszy Dreamliner 787-8 (SP-LRD) wystartował z pasażerami z Newark w New Jersey 29 kwietnia o godz. 19:25 czasu miejscowego, żeby wylądować na lotnisku Jasionka w Rzeszowie następnego dnia o godz. 10:10. Rejs w drugą stronę zaplanowany został o 14:10, a lądowanie na lotnisku w Newark o 17:40 (po uwzględnieniu różnicy czasu). Tym samym po 10 latach przerwy LOT przywrócił pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej.

Bezpośrednie rejsy między Rzeszowem a Newark będą obsługiwane raz w tygodniu przez Boeingi 787 Dreamliner. Loty z Newark są zaplanowane w niedziele, a z Rzeszowa w poniedziałki. Czas podróży to – w zależności od rejsu – od 8 h 45 minut do 9 h 30 minut. Oferta jest dostępna dla pasażerów przez cały rok.

W ciągu 10 lat od zawieszenia bezpośrednich lotów między Rzeszowem a Nowym Jorkiem potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął. Łącznie między tymi miastami podróżuje dziś rocznie z przesiadkami ponad 35 tys. osób – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u. Bezpośrednie rejsy są doskonałą propozycją już nie tylko na wyjazdy rodzinne. Z naszych obserwacji wynika, że z roku na rok rośnie liczba pasażerów podróżujących między Podkarpaciem a USA w celach biznesowych, m.in. dzięki przemysłowi rozwijającemu się w Dolinie Lotniczej– dodaje Adrian Kubicki.

Połączenie Rzeszowa z Nowym Jorkiem pozwoli zacieśnić więzy kraju z Polonią Amerykańską na wschodnim wybrzeżu USA, która w znacznej części wywodzi się z terenów Podkarpacia. Bezpośrednie połączenie Rzeszowa z Nowym Jorkiem oznacza ogromne ułatwienie dla pasażerów co roku podróżujących z lotniska Jasionka do Stanów Zjednoczonych. Potencjał tego rynku jest na tyle obiecujący, a oferta LOT-u  tak atrakcyjna, że jestem przekonany, że ta liczba będzie rosła. Spodziewam się znaczącego przyrostu pasażerów biznesowych, dla których podróż bez przesiadki oznacza znaczną oszczędność czasu i wyższy komfort – mówi Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszów – Newark to już drugie połączenie uruchomione w tym roku przez LOT z portu w Jasionce. 12 marca przewoźnik zainaugurował bezpośrednie rejsy do Tel Awiwu. Loty polskich Boeingów 737-800 iMAX 8 z Lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie odbywają w niedziele, a z Jasionki do Izraela – w poniedziałki. Czas podróży to 3 h 30 minut (LOT wystartował z Krakowa do Budapesztu, 2018-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.