Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT wystartował z Krakowa do Budapesztu

Lotnictwo cywilne, 30 kwietnia 2018

Pierwszy samolot z Krakowa do Budapesztu wystartował 28 kwietnia o godz. 7:55. Rozkładowy czas przelotu to 1h 5 min. Rejs powrotny z Budapesztu do Krakowa zaplanowany jest na 9:35. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, na trasie Budapeszt-Kraków do dyspozycji pasażerów będzie 6 rejsów w tygodniu: we wszystkie dni oprócz czwartków. Loty odbywają się na pokładach samolotów Bombardier Q400, mających 78 foteli w trzech klasach podróży.

Pierwszy Bombardier Q400 PLL LOT wystartował z Krakowa do Budapesztu 28 kwietnia / Zdjęcie: MPL Kraków-Balice

Pod względem liczby pasażerów Kraków jest drugim lotniskiem w Polsce i pierwszym w regionach. W ciągu ostatnich miesięcy konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu. W miarę pojawiających się możliwości biznesowych i coraz większej  dostępności floty wykorzystujemy rosnący potencjał połączeń portów regionalnych, w tym Krakowa – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń LOT w Krakowie. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Budapesztu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży lotniczej między Krakowem a Budapesztem, co znacząco poprawi to komfort podróżowania naszych pasażerów na Węgry – dodał Radosław Włoszek, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu 4, a do Chicago O’Hare 2 razy w tygodniu.

Uruchomienie nowego połączenia do Budapesztu to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska w Krakowie. Zgodnie z zapowiedziami, LOT zwiększa częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie raz w tygodniu (z Chicago do Krakowa w niedzielę, a z powrotem w poniedziałek). Od 2 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość. Z Chicago samolot będzie startował we czwartek o 17:25, a lądował o 9:35 następnego dnia. Z Krakowa pasażerowie wystartują w piątek o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to ok. 9 h 10 min.

Już od lipca pasażerowie będą mogli korzystać z lotów do Chicago dwa razy w tygodniu. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą efekty. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów tym połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami. Dzisiejsza inauguracja połączenia do Budapesztu i drugi rejs w tygodniu do Chicago potwierdzają atrakcyjność Małopolski i Krakowa – dodaje Radosław Włoszek.  

Nowe połączenie Kraków-Budapeszt, większa liczba rejsów między Krakowem a Chicago i loty Budapeszt-Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to pasażerom podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia. Każdy z rejsów między Krakowem i Chicago będzie obsługiwany przez Boeingi 787-8, zabierajace na pokład 252 pasażerów (LOT zamawia kolejne Boeingi 787, 2018-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.