Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgrupowanie Mars-18 rozpoczęte

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 maja 2018

Ponad tysiąc żołnierzy i kilkaset egzemplarzy sprzętu bierze udział w zgrupowaniu poligonowym pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych pk. Mars-18, realizowanym na obiektach Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Na poligonie CSAiU w Toruniu rozpoczęto zgrupowanie poligonowe Mars-18 / Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński, mł. chor. Krzysztof Nawrocki, st. chor. Tomasz Rybarczyk

Zgrupowanie zainaugurowano 15 maja uroczystą zbiórką ćwiczących z udziałem Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych cz. p.o. płk Zenona Wiśniewskiego, szefów WRiA, dowódców pułków artylerii oraz przedstawicieli jednostek i instytucji zabezpieczających zgrupowanie realizowane na obiektach toruńskiego centrum.

 Celem zgrupowania jest integracja elementów systemu dowodzenia, rozpoznania i rażenia w ramach realizacji połączonego wsparcia ogniowego, w tym doskonalenie umiejętności wykorzystania nowowprowadzonego sprzętu do Sił Zbrojnych RP, aby efekt ognia był jak najskuteczniejszy i jak najlepszy – powiedział dowódca zgrupowania, który przedstawił główne cele i zadania zaplanowane do realizacji podczas dwutygodniowego szkolenia. Wśród zamierzeń szkoleniowych Szef Zarządu WRiA zwrócił uwagę na cykl przedsięwzięć przygotowujących do udziału w ćwiczeniu Anakonda-18, a także zaplanowane zawody użyteczno-bojowe drużyn rozpoznania, topograficznych i rachmistrzów.

Trzon sił biorących udział w szkoleniu stanowią pododdziały 5., 11. i 23. Pułku Artylerii, ale na toruńskim poligonie ćwiczyć będą również siły i środki z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 6. Brygady Powietrznodesantowej, 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, 17. Brygady Zmechanizowanej, 10. Brygady Kawalerii Pancernej, 12. Brygady Zmechanizowanej, 18. pułku rozpoznawczego, 4. pułku chemicznego i 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Ponadto w dwutygodniowym zgrupowaniu uczestniczyć będą kursanci Akademii Sztuki Wojennej, podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych, a także przedstawiciele Illinois Army National Guard.

W dalszej części zbiórki przeprowadzono szczegółowy instruktaż z zasad bezpieczeństwa obowiązujących w toruńskim ośrodku szkolenia poligonowego. Bezpośrednio po zbiórce pododdziały przystąpiły do realizacji szkolenia bojowego, podczas którego obsługi 85-mm armat D44 wykonywały zadania ogniowe, a pododdziały dywizjonu artylerii samobieżnej 155-mm AHS KRAB i rakietowej WR-40 LANGUSTA rozpoczęły szkolenie z pracy bojowej na sprzęcie (Szkolenie poligonowe DMO Regina, 2017-10-03).

Na podstawie informacji kpt. Remigiusza Kwiecińskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra