Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy kolejne F-35A w Norwegii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 maja 2018

22 maja w bazie lotniczej Ørland w Norwegii wylądowały trzy kolejne wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A Lightning II przeznaczone dla Luftforsvaret (wojsk lotniczych Norwegii). Noszą one numery taktyczne 5207, 5208 i 5209 (n-ry ser. AM-11, AM-12 i AM-13).

Jeden z trzech nowych F-35A przekazanych wojskom lotniczym Norwegii / Zdjęcie: Torbjørn Kjosvold, MO Norwegii

Nasze nowe F-35 są ważną inwestycją i najważniejszym nabytkiem w celu wzmocnienia zdolności obronnych naszych Sił Zbrojnych. Jesteśmy teraz krok bliżej osiągnięcia pełnej zdolności operacyjnej F-35A w 2025. Do tego czasu musimy znacznie rozbudować infrastrukturę w bazach Ørland i Evenes. Konieczne jest przeszkolenie personelu, aby zapewnić bezpieczeństwo i suwerenność Norwegii w przyszłości – powiedział minister obrony Norwegii Frank Bakke-Jensen.

Zgodnie z planem Norwegia ma otrzymywać co roku sześć nowych F-35A do 2024. Poprzednie trzy F-35A zostały dostarczone Luftforsvaret w listopadzie 2017. Od tego czasu norwescy lotnicy przeprowadzają ich testy operacyjne i ocenę użytkowania w warunkach norweskich. Plany Luftforsvaret zakładają zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej F-35A w 2019.

Oprócz sześciu F-35A znajdujących się obecnie w bazie lotniczej Oerland, Luftforsvaret mają na stanie także siedem F-35A stacjonujących w bazie lotniczej Luke w Arizonie w USA. Są one używane do szkolenia norweskich pilotów i personelu technicznego (Szpiegowski F-35A, 2017-12-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.