Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Ramsey

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 czerwca 2018

Brytyjski okręt przeciwminowy HMS Ramsey rozpoczął działania w składzie Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1.

HMS Ramsey idzie w rejon działania SNMCMG1 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pod koniec maja okręt przeciwminowy HMS Ramsey (M110), typu Sandown, opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty’s Naval Base) Clyde i rozpoczął nową misję bojową, która będzie prowadzona m.in. w rejonie Morza Bałtyckiego. Po kilku dniach podróży okręt dołączył do Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1), w ramach którego będzie teraz działał.

Do zadań HMS Ramsey należeć będzie wspieranie i współpraca z pozostałymi okrętami SNMCMG1 w celu oczyszczania wybranych akwenów, w tym Bałtyku, z min morskich i innych obiektów przeznaczenia bojowego, które mogą stanowić zagrożenie dla żeglugi morskiej w tym rejonie. Ponadto, brytyjska jednostka weźmie udział w serii ćwiczeń morskich, które w najbliższych miesiącach zostaną zorganizowane m.in. na Morzu Bałtyckim i Północnym.

Warto podkreślić, że do niedawna działania operacyjne w ramach SNMCMG1 prowadził inny z brytyjskich okrętów przeciwminowych, niszczyciel min HMS Cattistock (M31), typu Hunt (Powrót HMS Cattistock, 2018-04-17). Do jego zadań należało m.in. oczyszczanie wybranych akwenów z min morskich i bomb lotniczych używanych np. podczas II wojny światowej, które mimo upływu lat nadal zalegają na dnie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.