Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Flota Wizz Air liczy 100 samolotów

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 czerwca 2018

Linia Wizz Air świętuje dołączenie 100. samolotu do swojej floty. Aby uczcić to wydarzenie, w Budapeszcie zaprezentowano specjalne malowanie jednego z samolotów, Airbusa A321. Ponadto w reakcji na rosnące znaczenie Wizz Air dla regionów i społeczności, w których działa linia, ogłoszono powstanie fundacji Wizz , której działalność będzie skoncentrowana na czterech różnych obszarach: zdrowia, edukacji, opieki nad dziećmi i pomocy w nagłych wypadkach.

Uroczystego odbioru setnego samolotu dla Wizz Air dokonali: węgierski wiceminister spraw zagranicznych Levente Magyar, prezes Wizz Air József Váradi, wiceprezes Pratt & Whitney ds. Europy, Rosji i państw WNP Jessica Villardi, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży w Europie Wschodniej i Azji Środkowej Andreas Kramer i prezes portu lotniczego Budapeszt Jost Lammers (od lewej) / Zdjęcie: Wizz Air

W czasie 14-letniej historii Wizz Air z niskokosztowych lotów skorzystało w sumie 155 milionów pasażerów. Wizz Air będzie nadal rozbudowywać siatkę połączeń i oferować swoje niskokosztowe usługi na nowych rynkach mając na celu osiągnięcie pozycji jednej z pięciu najlepszych linii w Europie. W planach rozwoju przewoźnika jest realizacja zamówienia na 268 samolotów do końca 2026 i przewożenie 100 milionów pasażerów rocznie, przy zatrudnieniu zespołu 10000 pracowników. Z kolei skoncentrowanie się na cyfryzacji umożliwi stworzenie kolejnych udogodnień dla klientów (Wyniki Wizz Youth Challenge, 2018-05-14).

Samoloty we flocie Wizz mają średnio 4,6 roku. Do 2023 na pokładach A321 będzie znajdować się 75% miejsc dostępnych w Wizz Air. Dalsze zmiany rozpoczną się w 2019, gdy Wizz Air odbierze pierwszy z 256 samolotów rodziny A320neo, napędzanych silnikami Pratt & Whitney PW1100G-JM.

Wizz Air kontynuuje także rozbudowę swojej rozległej siatki połączeń liczącej powyżej 600 tras, z ponad 100 trasami uruchamianymi w 2018 i 2019. W Polsce w tym roku zainaugurowano już 14 nowych połączeń, a w tym miesiącu uruchomionych zostanie jeszcze 7 nowych tras (Powitanie Air France we Wrocławiu, 2018-05-28).

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: Kiedy założyliśmy Wizz Air w 2004, wiedzieliśmy, że nasza linia lotnicza będzie zmieniać ludzkie życie, sprawiając, że podróże lotnicze będą dostępne dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze bezwzględne skupienie na osiągnięciu najniższych możliwych kosztów operacyjnych, a więc zapewnienie najniższych cen na rynku, sprawiło, że Wizz Air stał się linią z flotą liczącą 100 samolotów zaledwie 14 lat po naszym pierwszym locie.

Jeszcze bardziej imponujący rozwój nastąpi na początku 2019, ponieważ czekamy na dostarczenie Airbusa z rodziny A320neo. Dzięki ciągłemu wsparciu naszych partnerów, Airbusa i Pratt & Whitney, będziemy dążyć do naszych celów, aby być niekwestionowanym liderem w zakresie niskich kosztów i jedną z pięciu najlepszych linii lotniczych w Europie, zapewniając ciągłe i niepowtarzalne możliwości podróżowania w najniższych cenach dla jeszcze większej liczby pasażerów – dodał József Váradi.

Wizz Air rozpoczął swoje pierwsze loty z samolotami Airbusa 14 lat temu. Od tego czasu linia osiągnęła prawdziwy sukces i jesteśmy dumni, że odegraliśmy ważną rolę w tej podróży, dostarczając najbardziej efektywny samolot przy zapewnieniu najniższych kosztów operacyjnych połączonych z nieporównywalnym komfortem w najszerszej kabinie wąskokadłubowego samolotu na świecie – podkresłił Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa.

Nasze silniki V2500 pracują dla Wizz Air od pierwszego lotu w 2004 i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wyposażyć również setny samolot we flocie. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Wizz w najbliższych latach – powiedziała Jessica Villardi, wiceprezes Pratt & Whitney ds. Europy, Rosji i państw WNP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.