Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Carl-Gustaf M4 dla Szwecji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 czerwca 2018

Szwedzka agencja zamówień obronnych FMV zleciła Saabowi dostawy najnowszej wersji granatników bezodrzutowych Carl-Gustaf dla rodzimych sił zbrojnych. Obecne zamówienie jest piątym od chwili wprowadzenia na rynek nowej wersji granatników pod koniec 2014. Dostawy zrealizowane zostaną jeszcze w br.

Od chwili wprowadzenia wersji Carl-Gustaf M4 na rynek w 2014, siły zbrojne pięciu państw zdecydowały się wdrożyć ją do uzbrojenia / Zdjęcie: Saab

Od chwili wprowadzenia na rynek w 1948 wielozadaniowy granatnik Carl-Gustaf wspiera spieszonych żołnierzy na całym świecie w zwalczaniu zagrożeń różnego rodzaju na polu walki. Najnowsza wersja – Carl-Gustaf M4 – cechuje się skutecznością i uniwersalnością znaną z poprzednich wersji, a także ma poprawioną konstrukcję i masę własną poniżej 7 kg, co znacząco zwiększa mobilności żołnierzy. Jest ona przystosowana do zamontowania dowolnych optycznych lub optoelektronicznych urządzeń celowniczych, a także wystrzeliwania amunicji programowalnej.

Z zadowoleniem informujemy, że siły zbrojne Szwecji, pierwszy użytkownik granatników Carl-Gustaf w historii, weszły do grona użytkowników Carl-Gustaf M4. Wybór nowej wersji zwiększy zdolność zwalczania każdego zagrożenia przez szwedzkich żołnierzy – powiedział Görgen Johansson, szef  jednostki biznesowej Saab Dynamics.

Ulepszona ergonomia Carl-Gustaf M4 zwiększy mobilność i skuteczność szwedzkich żołnierzy na polu walki. Jesteśmy gotowi pomóc siłom zbrojnym Szwecji w polepszaniu ich zdolności operacyjnych – stwierdził Torbjörn Saxmo, szef działu Ground Combat w Saab Dynamics (Słowacja odebrała Carl-Gustaf M4, 2017-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.