Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowacja odebrała Carl-Gustaf M4

Wojska lądowe, 18 lipca 2017

Saab przekazał siłom zbrojnym Słowacji 84-mm granatniki bezodrzutowe Carl-Gustaf M4. Dostawę zrealizowano w połowie lipca.

Siły zbrojne Słowacji odebrały 84-mm granatniki bezodrzutowe Carl-Gustaf M4 szwedzkiego Saaba / Zdjęcie: Saab

W 2015 poinformowano, że siły zbrojne Słowacji zdecydowały się na zakup serii 84-mm granatników bezodrzutowych rodziny Carl-Gustaf w najnowszej odmianie M4, co miało uczynić je pierwszym użytkownikiem tego uzbrojenia na świecie (DSEI 2015: Słowacja kupiła Carl-Gustaf M4, 2015-09-18). Ogłoszono wówczas, że szwedzkie granatniki trafią do batalionu ISTAR, który sformowano w 2014 jako bezpośrednie następstwo konfliktu na Ukrainie.

- Jestem niezwykle dumny z możliwości poinformowania o fakcie, że Słowacja jest pierwszym krajem wdrażającym do swoich sił zbrojnych system Carl-Gustaf M4. (...) Słowacja pozyskała system, który w wymierny sposób zwiększy jej potencjał obronny - powiedział Magnus Lewis-Olsson, dyrektor sprzedaży w Saab odpowiadający za Europe, Bliski Wschód i Afrykę.

- Siły zbrojne Republiki Słowackiej są obecnie wyposażone w kilka sztuk wielofunkcyjnego granatnika Carl-Gustaf M3. Decyzja o zakupie nowego systemu Carl-Gustaf M4 świadczy o tym, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania, dopasowane do ich potrzeb - stwierdził Görgen Johansson, dyrektor jednostki biznesowej Saab Dynamics.

Carl-Gustaf M4 został wprowadzony na rynek pod koniec 2014 (Debiut granatnika Carl-Gustaf M4, 2014-09-30). Jego nowa wersja wyróżnia się mniejszą masą (ok. 7 kg), a co za tym idzie zapewnia lepszą mobilność korzystającym z niej żołnierzom. Nowa wersja granatnika przystosowana jest do zamontowania dowolnych optycznych lub optoelektronicznych urządzeń celowniczych, a także wystrzeliwania amunicji programowalnej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra