Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air Astana powiększają siatkę

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 07 czerwca 2018

Kazachskie linie Air Astana uruchomiły dwa nowe loty do Federacji Rosyjskiej i odebrały trzeci samolot z rodziny A320neo. Nowa trasa Astana-Tiumeń wystartowała 2 czerwca i jest obsługiwana trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty, przez Embraery 190 z 9 miejscami w klasie biznes i 88 w klasie ekonomicznej. Długość lotu z Astany to 1 h 40 min, a lotu powrotnego – półtorej godziny.

Nowa trasa Astana-Tiumeń wystartowała 2 czerwca i jest obsługiwana trzy razy w tygodniu / Zdjęcie: Air Astana

Oprócz tego loty z Frankfurtu do Tiumenia wykonywane są trzy razy w tygodniu przez Astanę (niedziele, wtorki i piątki), a połączenie na trasie Tiumeń -Astana-Frankfurt jest oferowane raz w tygodniu, w soboty.

Druga nowa trasa, Astana-Kazań, została otwarta 3 czerwca. Loty odbywają się w niedziele i są obsługiwane przez Airbusy A320 i Embraery 190. Nowy kierunek uzupełnia rejs Ałmaty-Kazań, który wykonywany jest dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Czas lotu z Astany do Kazania to 2 h 35 min, a lotu powrotnego – 2 h 20 min. Pasażerom, którzy muszą długo oczekiwać na następne połączenie w stolicy Kazachstanu oferuje się program Air Astana Stopover Holidays, który obejmuje nocleg w hotelu na jedną noc ze śniadaniem i transferem na lotnisko.

Ostatnia rozbudowa siatki połączeń zbiega się z dostarczeniem drugiego A321neo. Air Astana odebrały go 2 czerwca. Nowy samolot ma 179 miejsc (28 w klasie biznes i 151 w klasie ekonomicznej) i podobnie jak pierwszy A321neo, jest wyposażony w system rozrywki pokładowej.

Airbusy będą obsługiwały trasy krajowe oraz międzynarodowe Air Astana, w tym do Rosji, Gruzji, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Azji Środkowej i ChRL. Narodowy przewoźnik Kazachstanu zamówił 17 samolotów rodziny A320neo, które mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych dwóch lat (Porozumienie PLL LOT i Air Astana, 2018-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.