Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie PLL LOT i Air Astana

Lotnictwo cywilne, 01 kwietnia 2018

LOT podpisał umowę code-share z liniami Air Astana. W ramach tego kontraktu narodowy przewoźnik Kazachstanu rozpoczął sprzedaż biletów na połączenie LOT-u między Warszawą i Astaną. LOT sprzedaje jeden bilet na rejsy m.in. do Ałmatów z przesiadką w Astanie.

W tym roku rejsy pomiędzy Warszawą i Astaną będą obsługiwane przez Boeingi 737 MAX 8 / Zdjęcie: Wojciech Zaręba, PLL LOT

Dla pasażerów LOT-u korzyścią ze współpracy z kazachskim przewoźnikiem jest możliwość zakupu łączonego na połączenie przez Astanę do Ałmatów. To oznacza skokową poprawę oferty na rynku kazachskim. Na podobnej zasadzie pasażerowie LOT-u zyskują dostęp do innych połączeń z siatki Air Astany. Umowa code share oznacza korzyść także dla pasażerów z Kazachstanu, którzy będą mogli podróżować na jednym bilecie dalej niż dotychczas z wykorzystaniem rejsów LOT-u i Warszawy jako portu przesiadkowego.

LOT może liczyć na większą rozpoznawalność na rynku kazachskim i pozyskanie dodatkowych pasażerów, którzy na jednym bilecie LOT polecą już nie tylko do Astany, ale także do drugiego najważniejszego miasta w Kazachstanie, czyli do Ałmatów – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT.

Cieszymy się, że możemy współpracować z tak uznanym przewoźnikiem jak LOT, z korzyścią dla naszych klientów biznesowych i rekreacyjnych. Nie możemy się doczekać powitania większej ilości turystów z polski w pięknym kraju, jakim jest Kazachstan. Cieszymy się również, że będziemy mogli podróżować z Astany i Ałmaty do Warszawy , która jest międzynarodowym kierunkiem turystycznym – dodaje Susith Hettihewa, regionalny dyrektor generalny linii Air Astana (Letni rozkład Air Astana, 2018-03-22).

LOT zainicjował połączenie pomiędzy Warszawą i Astaną w maju 2017, używając samolotów Boeing 737-800, o pojemności 186 miejsc, z trzema klasami podróży: business, premium economy i economy. Lot trwa ok. 5 h. W tym roku rejsy te będą obsługiwane przez Boeingi 737 MAX 8.

Obecnie rejsy LOT-u na trasie Warszawa-Astana odbywają się 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, a połączenia Astana-Warszawa odbywają się we wtorki, czwartki i soboty. Ponadto, czwarte połączenie z Warszawy do Astany w soboty, zostanie wprowadzone 28 kwietnia (Pierwszy Dreamliner 787-9 dla LOT-u, 2018-03-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.