Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A-29 dla Nigerii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 sierpnia 2017

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż, w ramach FMS, 12 samolotów uderzeniowych A-29 Super Tucano dla Nigerii, wraz z uzbrojeniem oraz zapewnienia szkoleń, dostaw części zamiennych, wyposażenia do obsługi naziemnej oraz hangaru, obiektów i infrastruktury wymaganej do wsparcia programu. Szacunkowa wartość porozumienia wynosi 593 mln USD (2,12 mld zł).

Nigeria jest kolejnym państwem, które zamierza zakupić samoloty uderzeniowe A-29 Super Tucano / Zdjęcie: US Air Force

Jak podaje Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa samoloty te będą wspierać nigeryjskie operacje wojskowe przeciwko organizacjom terrorystycznym Boko Haram i Państwa Islamskiego i wysiłki Nigeryjczyków mające na celu zwalczanie przemytu w Nigerii i Zatoki Gwinejskiej. Nigeria jest ważnym partnerem w USA wspomagającym Waszyngton w pokonaniu islamistów, w tym ich bojówek w Afryce. Sprzedaż A-29 jest częścią zobowiązanie USA do pomocy Nigerii w tej walce.

W styczniu br. samoloty Nigerian Air Force (wojsk lotniczych Nigerii) zbombardowały obóz dla uchodźców, leżacy w pobliżu granicy z Kamerunu. Doniesienia mówiły o śmierci co najmniej 100 cywilów. Wydarzenie to skłoniło administrację Baracka Obamy do wstrzymania sprzedaży Super Tucano dla rządu w Abudży.

Jednak kilka miesięcy później nowa administracja Donalda Trumpa wznowiona proces sprzedaży, uzasadniając go wspieraniem Nigerii w walce z Boko Haram. Według informacji uzyskanych przez FlightGlobal piloci NAF, którzy zasiądą za sterami A-29 będą szkoleni nie tylko w prowadzeniu działań bojowych, ale także zapoznają się z zagadnieniami ochrony praw człowieka i prawem konfliktów zbrojnych, aby rozwiać obawy co do ich przyszłych akcji (Super Mushshaki dla NAF, 2017-07-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.