Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Mi-35M w służbie NAF

Lotnictwo wojskowe, 26 kwietnia 2017

Nigerian Air Force (NAF, wojska lotnicze Nigerii) formalnie przyjęły do wyposażenia pierwsze śmigłowce uderzeniowe Mi-35M.

Jeden z 2 przyjętych do służby w NAF śmigłowców Mi-35M / Zdjęcie: MO Nigerii

Podczas uroczystości 53. rocznicy powstania Nigerian Air Force (wojsk lotniczych Nigerii), które obchodzono 22 kwietnia w Makurdi przyjęto do wyposażenia 2 z 12 zamówionych w 2015, śmigłowców uderzeniowych Mil Mi-35M (Kolejne rosyjskie śmigłowce dla Nigerii , 2016-09-22). W ceremonii udział wzięli szef sztabu NAF marsz. lotnictwa Sadique Abubakar i minister obrony Mansur Mohammad Dan-Ali.

Według oficjalnego oświadczenia NAF nowe śmigłowce zwiększą zdolność tego rodzaju sił zbrojnych do zwalczania różnorodnych ugrupowań partyzanckich i bojówek na terenie kraju. Pierwsze dwa Mi-35M dotarły do Nigerii w grudniu ub.r. Pozostałe śmigłowce będą dostarczone NAF do końca 2018.

Zintensyfikowanie szkolenia i pozyskanie nowych statków powietrznych i urządzeń dla naszych sił zbrojnych pozwoliło na osiągnięcie sukcesów w walce z Boko Haram. Było to spełnienie mojej obietnicy profesjonalizacji i odpowiedniego wyposażenia naszych sił zbrojnych, dzięki czemu mogłyby one skutecznie wywiązać się ze swoich konstytucyjnych obowiązków. Dotychczasowe sukcesy przywróciły naszą dumę i honor. Zachęcam wojska lotnicze do wysiłku, umożliwiającego utrzymanie pokoju i stabilności, które osiągnęliśmy do tej pory – powiedział minister Dan-Ali (Fatalna pomyłka nigeryjskiego lotnictwa, 2017-01-18).

Mi-35M znacząco zwiększą skuteczność i zdolność wojsk lotniczych Nigerii, zwłaszcza podczas operacji przeciwpartyzanckich w północno-wschodniej części kraju. Prezydent zatwierdził również nabycie dodatkowych statków powietrznych, które wkrótce zostaną dostarczone Nigerii. W ciągu ostatnich 20 miesięcy poparcie prezydenta pomogło zmienić NAF w profesjonalne i zdyscyplinowane wojska lotnicze, zdolne do działania w odpowiedzi na wyzwania związane z bezpieczeństwem narodowym – dodał marsz. Abubakar.

W trakcie ceremonii wręczono także sztandar nowoutworzonemu Dowództwu Operacji Specjalnych. Oprócz tego 6 oficerów NAF otrzymało odznaki pilotów wojskowych. 2 z nich ukończyło King Hussain Air College w Jordanii, a 4 – miejscową International Helicopter Flying School w Enugu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.