Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duże zamówienie na Diamondy

Lotnictwo cywilne, 10 marca 2009

Jutro, w czasie australijskiego Avalon International Air Show, odbędzie się uroczyste podpisanie umowy zakupu 14 samolotów Diamond Aircraft przez nowozelandzki uniwersytet w Massey, który prowadzi szkołę lotniczą. Porozumienie dotyczy 2 DA42 i 12 DA40.

Zdecydowaną większość zamówionych przez Uniwersytet Massey samolotów stanowią 4-osobowe, tradycyjnie napędzane silnikami benzynowymi, DA40. Ich standardowa cena katalogowa, w zależności od wersji, oscyluje w przedziale 300-350 tys. USD za egz. / Zdjęcie: Diamond Aircraft

W czasach kryzysu umowa na dostawy samolotów tłokowych o wartości katalogowej 5,2 mln USD, to spore wydarzenie. Ważniejsze jest jednak to, że jest to pierwsze porozumienie o zakupie dwusilnikowych DA42 z benzynowymi jednostkami napędowymi Lycominga L360.

Austriacka spółka Diamond Aircraft dostarczyła klientom pierwsze DA42 w 2004. Samolot zbudowany z kompozytów, o dużej doskonałości aerodynamicznej, ze szklanym kokpitem i zestawem awioniki rodziny Garmin 1000 oraz niezwykle oszczędnymi silnikami turbodiesla, w krótkim czasie zaanektował 80% światowego rynku dwusilnikowych samolotów tłokowych.

Niestety, bankructwo producenta silników, niemiecko-austriackiego Thielert AG (zobacz: Kto wykupi Thielerta?), spowodowało przerwę w produkcji DA42 i doprowadziło do poważnych problemów z serwisowaniem sprzedanych już maszyn.

Diamond w ekspresowym tempie przystosował swoje samoloty do tradycyjnych, benzynowych jednostek napędowych Lycominga, a obecnie kończy certyfikowanie swojego samolotu z dopuszczonymi już do lotów turbodieslami własnej produkcji (budowanymi przez spółkę zależną Austro Engine GmbH; zobacz: Lepsze informacje Diamonda).

Umowa ze szkołą lotniczą Uniwersytetu Massey rozpoczyna sprzedaż ponad dwóch tuzinów wyprodukowanych już płatowców, a zalegających magazyny producenta z powodu braku odpowiednich silników.

Samoloty Diamonda zostaną dostarczone w okresie między majem a grudniem bieżącego roku. Zastąpią wykorzystywane do tej pory jednosilnikowe Piper Warrior i dwusilnikowe Piper Seneca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.