Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2018: AM-CME dołącza do programu CV90

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 czerwca 2018

Na targach Eurosatory brytyjskie konsorcjum BAE Systems podpisało porozumienie z czeską spółką AM-CME, producentem elementów stalowych, na dostarczenie części mechanicznych do moździerza samobieżnego Mjölner w wersji dla Armén (wojsk lądowych Szwecji), w ramach programu modernizacji bojowych wozów piechoty CV90. Dostawy przeprowadzi spółka zależna AM-CME – Strojirny Sobislav s.r.o. AM-CME jest najnowszym członkiem grupy czeskich przedsiębiorstw, które dołączyły do programu CV90 w ramach rozwoju relacji BAE Systems z przemysłem Republiki Czeskiej, w celu nawiązania współpracy przemysłowej i wsparcia oferty CV90 dla rządu czeskiego.

Dostawę pierwszych seryjnych Mjölnerów, opartych na szwedzkich wozach CV90 Mk0, zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 / Zdjęcie: BAE Systems

Jesteśmy zadowoleni mogąc powitać AM-CME w zespole przemysłowym i liczymy na długotrwałą, owocną i wzajemnie korzystną współpracę. Podpisane porozumienie jest dopiero początkiem szeroko zakrojonych możliwości partnerstwa w przyszłości, zwłaszcza jeżeli rząd Czech wybierze CV90 – powiedział Peter Nygren, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w BAE Systems Hägglunds.

BAE Systems nawiązało już kontakty z kilkoma innymi producentami z Czech, w tym VOP CZ., będącym integratorem i dostawcą nowoczesnego sprzętu wojskowego. W ramach nowego porozumienia, AM-CME, której siedzibą jest Pilzno, stanie się dostawcą dla potrzeb programu Armén, którego celem jest zainstalowanie moździerza, znanego jako Mjölner, w wozach CV90. Przedsięwzięcie to rozpoczęło się 18 miesięcy temu przyznaniem szwedzkiemu działowi BAE Systems kontraktu wartości 86 mln USD. Program przeszedł teraz do fazy weryfikacji wewnętrznej. Jesienią tego roku spółka dostarczy wozy szwedzkiej agencji zaopatrywania sił zbrojnych (FMV) celem przeprowadzenia ostatnich prób kwalifikacyjnych (Czeskie elementy dla Mjölnera, 2017-12-19).

Zamontowanie moździerza, znanego jako Mjölner (w mitologii nordyckiej nazwa młota Thora, boga burzy i piorunów), w 40 wozach CV90 zapewni zdolności pośredniego wsparcia ogniowego batalionów piechoty zmechanizowanej Armén. Mjölner może być zamontowany w różnych typach pojazdów, dzięki czemu może być jednym z elementów modernizacji wozów eksploatowanych obecnie. Dostawę pierwszych seryjnych Mjölnerów, opartych na szwedzkich wozach CV90 Mk0, zaplanowano na pierwszy kwartał 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.