Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Republika Korei ćwiczy obronę wysp

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 czerwca 2018

W Republice Korei rozpoczęto dwudniowe manewry, których celem jest przećwiczenie scenariuszy obrony spornych wysp Dokdo.

Południowokoreańskie wojska ćwiczą obronę spornych wysp przez Japońskimi Siłami Samoobrony / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Ministerstwo obrony Republiki Korei poinformowało o rozpoczęciu ćwiczeń, w które zaangażowane zostaną okręty i lotnictwo południowokoreańskie, a także mały oddziały Korpusu Piechoty Morskiej. Manewry, które rozpoczęto dziś, potrwają dwa dni.

Celem przedsięwzięcia jest przećwiczenie różnorodnych działań sił zbrojnych Republiki Koreańskiej na wypadek scenariusza, w którym sporne wyspy zostaną zajęte przez Japońskie Siły Samoobrony. W manewrach uczestniczy m.in. sześć okrętów i siedem statków powietrznych.

Tegoroczna edycja organizowanych od l. 1980 ćwiczeń została skrytykowana przez władze Japonii, które nie uznają praw Seulu do kontroli nad spornymi wyspami. Co ciekawe, do samych manewrów doszło kilka dni po niespodziewanym ogłoszeniu przez prezydenta USA, Donalda Trumpa, rezygnacji z prowadzonych od wielu lat ćwiczeń wojskowych w Republice Korei (Trwają ćwiczenia Foal Eagle 2017, 2017-03-23). Krok ten ma być jednym z następstw niedawnego spotkania Trumpa z przywódcą Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Kim Dzong Unem. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.