Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Fort Worth w Singapurze

Marynarka wojenna, 30 grudnia 2014

Drugi amerykański okręt klasy LCS, typu Freedom dotarł do portu morskiego w Singapurze.

USS Fort Worth (LCS 03) powróci do San Diego w 2016 / Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth (LCS 03) dotarł do Singapuru po ponad miesiącu podróży zapoczątkowanej wyjściem z portu macierzystego w San Diego w połowie listopada (Misja USS Fort Worth, 2014-11-19). W trakcie przeprawy przez Ocean Spokojny okręt zatrzymał się w bazach US Navy na Hawajach i Guam oraz odbył kurtuazyjną wizytę w Dżakarcie. Przez najbliższe 15 miesięcy jednostka będzie służyła na Pacyfiku w ramach przygotowań do przebazowania w ten rejon większej liczby LCS.

USS Fort Worth weźmie udział m. in. w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Cooperation Afloat Readiness and Training (CARAT) 2015 oraz Foal Eagle 2015 organizowanych wspólnie z Republiką Korei. Na pokładzie okrętu stacjonują specjalne zespoły interwencyjne dysponujące dwiema 11-m łodziami półsztywnymi, a także śmigłowce morskie MH-60R i MQ-8B Fire Scout (USS Fort Worth gotowy do misji, 2014-11-13).

W trakcie przygotowań do azjatyckiej misji USS Fort Worth, US Navy wykorzystała doświadczenia nabyte podczas niedawnego pobytu w Singapurze pierwszego z LCS typu Freedom, USS Freedom (LCS 01) (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27). Na ich podstawie wprowadzono około 400 poprawek do oryginalnej konstrukcji. Okręt otrzymał m. in. zmienioną instalację klimatyzacji pomieszczeń załogi oraz chłodzenia siłowni okrętowej. Zwiększono też o 15% pojemność zbiorników paliwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.