Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie Tigery wracają z Mali

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 czerwca 2018

Po 14 miesiącach niemieckie śmigłowce uderzeniowe Tiger, wspierające działania sił misji pokojowej ONZ w Mali (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali, MINUSMA), zakończyły służbę. Rząd w Berlinie wysłał do Afryki 4 śmigłowce i 363 oficerów i żołnierzy ze składu 36. Kampfhubschrauberregiment (pułku śmigłowców bojowych) Kurhessen. Miejscem ich stacjonowania był Camp Castor w Gao.

Niemieckie Tigery wykonały ok. 185 misji, wspierając działania sił misji pokojowej ONZ w Mali / Zdjęcie: MO Niemiec

Według niemieckiego resortu obrony Tigery wykonały ok. 185 misji. Do ich zadań należało m.in. bezpośrednie wsparcie lotnicze w przypadku ataku na sojusznicze jednostki lądowe, jednak nigdy nie wiązało się to z użyciem przenoszonego uzbrojenia, ponieważ napastnicy uciekali tuż po pojawieniu się Tigerów. Najczęściej niemieccy lotnicy towarzyszyli konwojom wojsk ONZ, chroniąc je przed atakami lub ostrzegając o niebezpiecznych miejscach i wykonując tzw. pokaz siły. Tigery były też używane do patrolowania ważnych dróg lub miejsc (1000 h nalotu Tigerów w Mali, 2018-03-15).

Dowódca połączonej belgijsko-niemieckiej eskadry śmigłowców MINUSMA ppłk Sebastian Koehler podsumował działania Tigerów w Mali mówiąc: Jestem dumny ze wszystkich żołnierzy zaangażowanych w działania Tigerów w ramach. Wszyscy oni działali zgodnie z naszym motto Towarzysze broni i był to zaszczyt być ich dowódcą.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.