Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FIA 2018: Łowca Zysków upolował 15 mld USD

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 20 lipca 2018

Podczas trwającej właśnie wystawy lotniczej w Farnborough, Embraer ujawnił zamówienia obejmujące ok. 300 samolotów o łącznej wartości 15 mld dolarów.

Embraer 190-E2 Profit Hunter w nowym malowaniu, tym razem jako rekin / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak 

Ogłoszone transakcje dotyczą samolotów zarówno rodziny E-Jet E1 jak i E2. Brazylijski producent samolotów ogłosił w Farnborough zamówienia na 25 samolotów Embraer 175 od United Airlines, podpisano także listy intencyjne dotyczące zamówień od linii lotniczych Azul (21 E195-E2) i Republic Airways Holdings (100 E175 z dodatkowymi prawami zakupu kolejnych 100 samolotów), zaś Wataniya Airways złożyły potwierdzone zamówienie na 10 E195-E2s oraz prawa do zakupu. kolejnych 10 samolotów.

Oprócz nowych zamówień niektórzy obecni użytkownicy samolotów tego brazylijskiego producenta decydują się na powiększenie swoich flot o kolejne egzemplarze. Szwajcarska lina lotnicza Helvetic Airways podpisała list intencyjny dotyczący zakupu 12 E190-E2 z  prawami do zakupu kolejnych 12. Zakupy szwajcarskiego przewoźnika wynikają z polityki odmładzania floty, która obejmuje obecnie 7 Embraerów 190E1 i 5 Fokkerów 100.

Dodatkowo, linie lotnicze Mauritania Airlines zamówiły 2 Embraery 175, a duńskie przedsiębiorstwo leasingowe Nordic Aviation Capital (NAC) zakupi kolejne 3 E190.

Oprócz wymienionych powyżej porozumień, Embraer poinformował także, iż nieujawniony  klient z Hiszpanii podpisał list intencyjny dotyczący zakupu 5 E195-E2: 3 jako zamówienia potwierdzone i 2 opcje.

Podobnie jak w ubiegłym roku na podparyskim Le Bourget, Embraer zaprezentował jeden z samolotów rodziny E2 w specjalnym malowaniu z hasłem Łowca Zysków (Profit Hunter, PAS 2017: Łowca Zysków, 2017-06-22). Tym razem był to E190-E2 z namalowanym łbem rekina. Malowanie ma wskazywać, że nowa rodzina odrzutowych Embraerów jest doskonałym narzędziem dla linii lotniczych do zarabiania pieniędzy. Okazuje się, że jest również dobrym źródłem dochodu dla brazylijskiego producenta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.