Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nieudany test Minutemana

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2018

Niepowodzeniem zakończył się kolejny test odpalenia międzykontynentalnego pocisku balistycznego LGM-30 Minuteman III z głowicą ćwiczebną, który wystartował z bazy US Air Force Vandenberg w Kalifornii, aby zniszczyć cel na poligonie na Atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla. Z powodu wykrycia anomalii, 31 lipca o 4:42 rano czasu lokalnego (11:42 GMT), pocisk został zniszczony podczas lotu nad Oceanem Spokojnym.

Start pocisku balistycznego LGM-30 Minuteman III z głowicą ćwiczebną / Zdjęcie: US Air Force

W celu zbadania anomalii powołano specjalną grupę analityków. W oświadczeniu wydanym przez Air Force Global Strike Command można przeczytać, że anomalia to jakiekolwiek nieoczekiwane zdarzenie podczas próby. Ponieważ anomalie mogą wynikać z wielu czynników związanych z pociskiem, wyrzutnią lub wyposażeniem do prób, konieczna jest dokładna analiza, aby zidentyfikować ich przyczyny.

Ostatnie udane testy operacyjne LGM-30 Minuteman III z głowicami ćwiczebnymi przeprowadzono w sierpniu, maju i kwietniu 2017. Plany Dowództwa US Air Force zakładają pozostawienie ich w służbie co najmniej do lat 2030. Docelowo LGM-30 zostaną zastąpione przez nowe pociski, oznaczone wstępnie jako GBSD (Kontrakty na następcę Minutemana, 2017-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.