Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Anakonda nad Bałtykiem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2018

We wtorek wieczorem załoga śmigłowca W-3WARM Anakonda dyżurująca w systemie SAR na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach przeprowadziła kolejną akcję ratowniczą ewakuując na ląd pracownika platformy wiertniczej.

Śmigłowiec ratownictwa morskiego W-3WARM Anakonda biorący udział w akcji na Bałtyku / Zdjęcie: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

We wtorek o godz. 19:50 załoga śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy w Gdyni Babich Dołach, otrzymała sygnał, że stan zdrowia jednego pracowników platformy wiertniczej znajdującej się na Bałtyku Południowym ok. 100 km na północ od Gdyni, wymaga jego ewakuacji na ląd. Śmigłowiec dowodzony przez kpt. pil. Pawła Januszko osiągnął gotowość do działań o 19:55 i cztery minuty później wystartował w kierunku platformy wiertniczej.

O godz. 20:30 poszkodowanego podjęto na pokład Anakondy i załoga śmigłowca rozpoczęła powrót do lotniska startu. Lądowanie w Babich Dołach nastąpiło o godz. 21:07, a chorego przekazano obsadzie medycznej karetki pogotowia oczekującej już na lotnisku.

Wtorkowa akcja poszukiwawczo-ratowniczą była ósmą przeprowadzoną przez załogę samolotu lub śmigłowca Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej w 2018. Od momentu powstania BLMW lotnicy morscy przeprowadzili 625 akcji tego typu. W tym czasie udzielono pomocy 331 osobom (Anakonda w nocnej akcji na Bałtyku, 2018-02-12).

Na podstawie informacji GBLMW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.