Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmiany w systemie dyżurów SAR

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 grudnia 2017

Od 1 stycznia 2018 wprowadzone zostaną zmiany w pełnieniu dyżurów przez załogi śmigłowców ratowniczych Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Przywrócony zostanie drugi punkt dyżurowania śmigłowca SAR w systemie dwudziestoczterogodzinnym.

Od Nowego Roku przywrócony zostanie drugi punkt dyżurowania śmigłowca SAR z BLMW w systemie 24-godzinnym na Błatyku / Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak, BLMW

Od 19 lipca do 31 grudnia 2017 całodobowy dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Jednocześnie w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie, w godzinach dziennych, w gotowości do prowadzenia działań ratowniczych utrzymywany jest drugi śmigłowiec, Mi-14PŁ/R lub W-3WARM (Anakondy na ratunek, 2017-12-18, MON o negatywnych doświadczeniach z PZL Świdnik, 2017-04-23).

Od 1 stycznia 2018 zarówno w 43. BLM w Gdyni Babich Dołach, jak i w 44. BLM w Darłowie pełniony będzie dyżur całodobowy w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Co więcej, przez cały czas system ratownictwa w polskiej strefie odpowiedzialności SAR na Bałtyku nadal wspierać będzie załoga samolotu patrolowego An-28B1R Bryza pełniąca dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

Utrzymywanie sił gotowych do ratowania zdrowia i życia w polskiej strefie odpowiedzialności SAR na Bałtyku to zadanie wynikające m.in. z Międzynarodowej Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim. Strefa ta obejmuje obszar ponad 30 tys. km² powierzchni morza. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.