Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd remontowy HMCS Montréal

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 sierpnia 2018

Kanadyjska fregata rakietowa HMCS Montréal przejdzie przegląd remontowy w stoczni grupy Irving Shipbuilding.

Fregata rakietowa HMCS Montréal w stoczni Halifax Shipyard, gdzie przejdzie przegląd remontowy / Zdjęcie: Halifax Shipyard, Irving Shipbuilding

Przed kilkoma dniami fregata rakietowa HMCS Montréal (FFH 336), typu Halifax, weszła do stoczni Halifax Shipyard w Halifaxie na terenie prowincji Nova Scotia. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie przegląd remontowy, podczas którego usunięte lub naprawione zostaną usterki techniczne. Ponadto, producent wymieni też część przestarzałego lub niesprawnego wyposażenia pokładowego.

HMCS Montréal jest trzecią z siedmiu fregat rakietowych typu Halifax stacjonujących na wschodnim wybrzeżu, która przejdzie przegląd remontowy w Halifax Shipyard. W trakcie prac stoczniowych jest HMCS Fredericton (FFH 337), która ma wrócić do floty w październiku. Z kolei od października 2016 do września 2017 podobne prace przeszła HMCS Halifax (FFH 330, HMCS Halifax wraca do służby, 2017-09-29).

W minionych latach fregaty rakietowe typu Halifax przeszły modernizację, która miała zwiększyć ich potencjał operacyjny i wydłużyć trwałość użytkową. Prace modernizacyjne w ramach programu Frigate Equipment Life Extension (FELEX) objęły m.in.: montaż nowych systemów zarządzania walką i samoobrony, ulepszonych urządzeń obserwacyjnych, unowocześnionych układów identyfikacji swój-obcy i uzbrojenia, w tym przeciwokrętowych pocisków kierowanych RGM-84 Harpoon i zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra