Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord Pyrzowic

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 10 września 2018

W sierpniu br. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach obsłużono 694 127 pasażerów, czyli o 147 794 (27%) więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W sierpniu lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło rekordowe 694 127 pasażerów – najwięcej ze wszystkich regionalnych portów lotniczych w Polsce / Zdjęcie: Robert Neumann

Był to najlepszy sierpniowy wynik w historii tego lotniska. Z siatki połączeń w ruchu regularnym skorzystały 301 264 osoby, czyli o 54 864 (22,3%) więcej niż w sierpniu minionego roku. W gronie pięciu najpopularniejszych tras regularnych znalazły się: Londyn-Luton (34,8 tys. podróżnych), Dortmund (23,9 tys.), Eindhoven (13,6 tys.), Warszawa (11,7 tys.) i Londyn-Stansted (11 tys., Letni rozkład z Pyrzowic, 2018-03-26).

W sierpniu br. na trasach czarterowych z i do Pyrzowic podróżowało 392 321 pasażerów, czyli o 93 241 (31,2%) więcej w porównaniu z tym samym miesiącem 2017. Najpopularniejszymi w sierpniu pięcioma trasami czarterowymi były: Antayla (43,3 tys. pasażerów), Burgas (39 tys.), Heraklion (21,3 tys.), Warna (19,4 tys.) i Rodos (17 tys.).
W sierpniu na pyrzowickim lotnisku odbyły się 4 924 operacje lotnicze, czyli o 626 więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

W środę, 15 sierpnia br. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach obsłużony został trzymilionowy pasażer w tym roku. Nastąpiło to 37 dni wcześniej niż w ubiegłym roku, kiedy to trzymilionowy podróżny skorzystał z pyrzowickiego lotniska 21 września.

W sierpniu oraz lipcu pyrzowickie lotnisko było zdecydowanym liderem liczby obsłużonych pasażerów wśród polskich portów regionalnych. Bez wątpienia trwa najlepszy rok w historii pyrzowickiego lotniska. Szacujemy, że w jego trakcie z siatki połączeń skorzysta aż o 900 tysięcy podróżnych więcej niż w 2017 roku. Będzie to największy, roczny liczbowy wzrost odnotowany w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice. Procentowy wzrost ruchu, który po ośmiu miesiącach bieżącego roku wyniósł około 27%, jest nie tylko wyższy od średniej europejskiej, która według ACI Europe to 6,7% ale także od średniego, szacowanego na 16% wzrostu ruchu, dynamicznie rosnącego polskiego rynku. Znakomite wyniki powodują, że koncentrujemy się na sprawnej realizacja inwestycji zwiększających przepustowość lotniska, takich jak rozbudowa parkingu przed terminalami, czy modernizacja i rozbudowa terminalu pasażerskiego B – powiedział prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach Artur Tomasik.

Od początku roku do końca sierpnia z siatki połączeń regularnych i czarterowych MPL Katowice w Pyrzowicach skorzystało 3 374 875 pasażerów, czyli aż o 724 542 (27,3%) więcej niż w tym samym okresie 2017.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.