Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Letni rozkład z Pyrzowic

Lotnictwo cywilne, 26 marca 2018

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach dostępna będzie rekordowa liczba 121 kierunków regularnych i czarterowych na 105 lotnisk w 31 państwach na 4 kontynentach.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów najwięcej nowych tras uruchomią linie Wizz Air / Zdjęcie: MPL Katowice w Pyrzowicach

Połączenia regularne będą realizowane na 54 trasach do 21 państw. Najwięcej kierunków – po 8 – dostępnych będzie do Włoch i Wielkiej Brytanii. Na 7 trasach będzie można polecieć do Niemiec, a na 4 do Grecji. Po 3 połączenia dostępne będą do Hiszpanii, Norwegii, Portugalii i na Ukrainę. Po 2 trasy będą wiodły do Holandii i Szwecji, a po 1 do Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Irlandii, Islandii, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Maltę i Cypr. Ponadto w ofercie znajduje się 1 połączenia krajowe do Warszawy.

8 z tych tras to połączenia nowe lub takie, które przez dłuższy czas nie były dostępne w ofercie z Pyrzowic. 7 nowych tras uruchomi Wizz Air. Loty do Lwowa rozpoczną się już 26 marca i będą początkowo wykonywane w poniedziałki i piątki, a od 20 czerwca także we środy i niedziele. 16 czerwca zainaugurowana zostanie trasa do Faro, dokąd linia będzie latać we wtorki i soboty. Dzień później przewoźnik wykona pierwszy lot do Malagi (połączenie będzie obsługiwane we środy i niedziele).

18 czerwca po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska uruchomione zostanie rozkładowe połączenia do Czarnogóry. Realizowane przez Wizz Air loty do Podgoricy będą wykonywane w poniedziałki i piątki. 20 czerwca przewoźnik zainauguruje rejsy do Charkowa i Memmingen. Loty na pierwszej z tras wykonywane będą we środy i niedziele, a na drugiej w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Z kolei od 22 czerwca będzie można polecieć w poniedziałki i piątki do Porto. Połączenia do Porto, Memmingen, Lwowa i Charkowa będą realizowane przez cały rok. Malaga, Faro i Podgorica to trasy sezonowe, które Wizz Air będzie oferować w szczycie rozkładu letniego. Ponadto, 27 marca do siatki połączeń regularnych wróci codzienne połączenie Lufthansy do Monachium (Nowe połączenie z Pyrzowic, 2017-12-21).

Cieszymy się, że w ramach rozkładu lato 2018 dostępna będzie najbogatsza siatka połączeń regularnych w historii pyrzowickiego lotniska. Po raz pierwszy w tym segmencie przekroczyliśmy liczbę pięćdziesięciu tras w ofercie. Nadal dynamicznie rozwijać będzie się Wizz Air, który na stałe powiększy swoją bazę o siódmy samolot, a w szczycie rozkładu doda do bazy ósmy. Rozwój bazy wiąże się oczywiście z rozwojem siatki połączeń Wizz Air z Pyrzowic. W rozkładzie na lato 2018 linia zaproponuje aż siedem nowych tras. Ważny dla rozwoju oferty lotów jest także powrót Monachium – powiedział prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego MPL Katowice w Pyrzowicach Artur Tomasik (Wieża kontroli lotów w Pyrzowicach gotowa, 2018-01-17).

Pyrzowice od lat są liderem wśród polskich portów regionalnych w segmencie obsługi ruchu czarterowego. W rozkładzie lato 2018 z lotniska tego ma być dostępnych 67 tras czarterowych do 20 państw, w tym: Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Portugalii, Tunezji, Albanii, Maroka, Dominikany, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Omanu, Macedonii, na Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i Cypr.

W tegorocznym sezonie letnim nowościami będą chorwacki Split, Tivat w Czarnogórze, greckie wyspy Santorini, Chios i Lemnos. W związku z tak bogatą ofertą lotów czarterowych – według aktualnych informacji – w Pyrzowicach Small Planet Airlines będzie bazować 8 samolotów z rodziny Airbus A320, Enter Air – 7 Boeingów 737, a Travel Service – 3 kolejne odrzutowce tej rodziny. Swoją bazę w Pyrzowicach uruchomi również nowy przewoźnik na rynku czarterowym, Ryanair Sun, który będzie bazować tam jednego Boeinga 737.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.