Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Joon rozbudowuje siatkę połączeń

Lotnictwo cywilne, 08 października 2018

Joon – nowa marka stworzona przez Air France przejmuje od macierzystej linii kolejne destynacje. Od przyszłego lata będzie latać na 6 kolejnych trasach z lotniska Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Będą to: Madryt (6 razy dziennie), Sztokholm (4 razy dziennie), Praga (3 razy dziennie) i Manchester (3 razy dziennie). Pasażerowie Joon polecą tam Airbusami A320, mającymi 174 miejsca na pokładzie i A321, mieszczącymi 212 foteli. Loty na powyższych trasach do tej pory należą do oferty Air France.

Od przyszłego lata Joon będzie operować na 6 kolejnych trasach z lotniska Paryż-Roissy-Charles de Gaulle / Zdjęcie: Joon

W klasie ekonomicznej na lotach europejskich Joon częstuje pasażerów bezpłatnymi napojami do wyboru. Linia dysponuje też szeroką ofertą płatnych przekąsek w wersji na słono i na słodko, wśród których są propozycje na bazie produktów organicznych. W klasie biznes serwis pokładowy jest wliczony w cenę biletu. W porze lunchu jest serwowany pełny posiłek, gorące wypieki na śniadanie i przekąska o każdej innej porze.

Podczas lotu wszyscy pasażerowie mogą korzystać z YouJoon, czyli systemu umożliwiającego streaming rozrywki pokładowej na nasz własny smarfon, tablet, czy komputer. Aktualnie za pośrednictwem YouJoon podróżni na lotach Joon mają dostęp do szerokiej oferty międzynarodowych gazet i magazynów.

W przyszłym roku przybędą również dwie nowe trasy Joon dalekiego zasięgu. Linia będzie latać do Quito w Ekwadorze i na wyspę Saint Martin na Antylach Holenderskich. Trasa do Saint Martin zostanie przekazana Joon przez Air France, natomiast Quito to nowość w ofercie. Oba rejsy będą obsługiwać Airbusy A340, zabierające na pokład 278 pasażerów w trzech klasach.

Pasażerowie kabiny biznes korzystają z komfortowych foteli, które rozkładają się do pozycji idealnie płaskiego, 2-metrowego łóżka. Kolory, tkaniny i elegancka aranżacja całego wnętrza stwarzają atmosferę relaksu wraz ze wszystkimi wygodami, potrzebnymi podczas lotu. Dzięki specjalnej konstrukcji fotela, który ma sztywną obudowę, goście podróżują w swojej prywatnej przestrzeni, której nie zakłócają inni pasażerowie, nawet po całkowitym rozłożeniu fotela.

Na pasażerów klasy biznes czekają powitalne zestawy praktycznych akcesoriów podróżnych, a także profesjonalne słuchawki z funkcją redukcji szumów i system rozrywki pokładowej z ponad 1200 h programów na 15,6-calowym ekranie dotykowym HD. Menu zostało opracowane przez francuskich szefów kuchni, a powitalne koktajle – przez paryski Experimental Cocktail Club.

Kabina klasy ekonomicznej premium to przede wszystkim większa przestrzeń podczas lotu. Pasażerowie podróżują w zupełnie nowych fotelach, których oparcie odchyla się do 133°, a siedzisko ma 49 cm szerokości. Załoga wita gości powitalnym drinkiem i oferuje eleganckie zestawy podróżne z przydatnymi drobiazgami. Przekąski i desery, które wchodzą w skład posiłku głównego są inspirowane produktami oferowanymi w kabinie biznes, a posiłkom towarzyszy duży wybór napojów, łącznie z szampanem.

Fotele w kabinie ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych to 78 cm miejsca na nogi i oparcie, które odchyla się do 118°. Każdy fotel jest wyposażony w ekran dotykowy najnowszej generacji i port USB do ładowania urządzeń podczas lotu. W trakcie podróży jest serwowany pełen bezpłatny posiłek, jak również dodatkowe płatne menu z przekąskami, deserami i drinkami. Pasażerowie, którzy chcą poprawić swój komfort na pokładzie, mogą wybrać jedno z 70 miejsc specjalnych Seat Plus lub Seat Duo, dostępnych za dodatkową opłatą.

Wszyscy pasażerowie lotów międzykontynentalnych mogą odbierać program rozrywki pokładowej korzystając z osobistych ekranów dotykowych przy każdym fotelu jak również ze streamingu programów na własne urządzenie (Nowe trasy Air France i JOON, 2018-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.