Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Kent powrócił do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Kent została oficjalnie przywrócona do służby po blisko dwuletniej modernizacji.

Załoga przyjętej na nowo do służby fregaty rakietowej HMS Kent rozpocznie teraz przygotowania do nowej misji bojowej, pierwszej od kilku lat / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth odbyła się ceremonia przywrócenia do służby fregaty rakietowej HMS Kent (F78), typ 23. Okręt powrócił do floty po zakończeniu trwającego 18 miesięcy przeglądu remontowego i modernizacji, połączonej z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Uważa się, że jednostka pozostanie w linii do pierwszej połowy l. 2030.

Podczas modernizacji HMS Kent wyposażono w m.in. trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997 i zestaw obrony powietrznej Sea Ceptor. Wymieniono również ponad 10 km przewodów i ok. 5 km rur.

Prace na fregacie, które prowadzono w stoczni Babcock w Plymouth, zakończono w lipcu. W ostatnich miesiącach okręt przechodził testy morskie, które prowadzono nieopodal wybrzeży kraju. Próby były okazją do sprawdzenia poziomu wyszkolenia i zgrania załogi HMS Kent (Przygotowania do misji brytyjskich okrętów, 2018-08-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra