Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth w Portsmouth

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 lutego 2018

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth powrócił do portu macierzystego w Portsmouth po zakończeniu testów na Atlantyku.

HMS Queen Elizabeth powrócił do bazy w Portsmouth po zakończeniu testów operacji lotniczych. Docelowo lotniskowiec ma być przystosowany do przenoszenia wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B i śmigłowców: Chinook, Merlin Mk 2/Mk 3/ Mk 4, Wildcat i Apache / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, powrócił do HMNB (Her Majesty's Naval Base Portsmouth) po trwających miesiąc testach, których główną część zrealizowano na Atlantyku (Chinooki na pokładzie HMS Queen Elizabeth, 2018-02-12). Objęły one przede wszystkim próby operacji lotniczych z pokładu okrętu w wykonaniu załóg śmigłowców transportowych Chinook Mk5 i Merlin Mk2.

Celem prób było ustalenie warunków, w jakich śmigłowce mogą operować z pokładu HMS Queen Elizabeth. Załogi lotnicze i personel obsługowy gromadziły dane dotyczące startów, lądowań i manewrów przy różnych warunkach pogodowych, sile wiatru i stanie morza. Po przeprowadzeniu analiz zebranych informacji zostanie wydana zgodna na operowanie śmigłowców z pokładu lotniskowca.

W br. przeprowadzone zostaną kolejne próby operowania statków powietrznych z pokładu HMS Queen Elizabeth, tym razem z udziałem załóg wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B Lightning II (wersji skróconego startu i pionowego lądowania). Testy zostaną przeprowadzone latem nieopodal wybrzeży USA. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.