Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 miliony pasażerów w Pyrzowicach

Lotnictwo cywilne, 11 października 2018

3 października w Międzynarodowym Pocie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach po raz pierwszy w historii tego lotniska obsłużony został czteromilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Wyjątkowym podróżnym została Beata Lewandowska, która podróżowała z Pyrzowic na wakacje na Riwierze Tureckiej na pokładzie Boeinga 737-800 linii lotniczych Corendon Airlines.

Czteromilionowym pasażerem obsłużonym na pyrzowickim lotnisku została Beata Lewandowska, podróżująca na wakacje na Riwierze Tureckiej, która z tego tytułu otrzymała okolicznościowe prezenty / Zdjęcie: MPL Katowice w Pyrzowicach

Od zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego otrzymała ona voucher umożliwiający bezpłatne skorzystanie z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parkingu, a biuro podróży Rainbow Tours przekazało jej bon wakacyjny o wartości 6000 zł na zakup dowolnej imprezy turystycznej lub biletu na lot czarterowy ze swojej oferty. Ponadto Chopin Airport Development, właściciel m.in. Hotelu Moxy Katowice Airport, podarował voucher dla dwóch osób na weekendowy nocleg.

Obsłużenie po raz pierwszy w historii czteromilionowego pasażera w roku kalendarzowym to kolejny krok milowy w rozwoju pyrzowickiego lotniska. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy milionowy pasażer w skali roku skorzystał z Katowice Airport w 2005, dwumilionowy w 2008, a trzymilionowy w 2015. Dane te obrazują szybki wzrost ruchu pasażerskiego jaki notujemy w Pyrzowicach w ciągu ostatnich lat. Prognozujemy, że w przyszłym roku po raz pierwsze z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta ponad pięć milionów podróżnych – powiedział komentując to wydarzenie prezes zarządu GTL Artur Tomasik.

W samym tylko wrześniu b.r. w Pyrzowicach obsłużono ogółem 603 017 pasażerów, czyli o 120 223 (24,9%) więcej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W ciągu 9 miesięcy 2018 z oferty lotów pyrzowickiego lotniska skorzystało 3,97 mln osób, czyli aż o 844 tys. (27%) więcej niż w analogicznym okresie minionego roku. Warto podkreślić, że to więcej niż w całym 2017, w trakcie którego w Pyrzowicach obsłużono 3,89 mln podróżnych. Według prognoz władz lotniska, do końca 2018 z usług MPL Katowice skorzysta ponad 4,8 mln pasażerów.

Aktualnie na lotnisku kończy się 1. etap rozbudowy płyty postojowej cargo. Nowe stanowiska postojowe mają zostać oddane do użytku przed końcem bieżącego roku. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposaża w niezbędne urządzanie nową wieżę kontroli lotniska i razem z GTL instaluje na podejściu do pasa 09 drogi startowej ILS kategorii I. Realizacja tego zadania sprawi, że pyrzowickie lotnisko będzie pierwszym portem w kraju z ILS na obydwu kierunkach drogi startowej.

We wrześniu 2018 rozpoczęła się rozbudowa parkingu nr 1, który zlokalizowany jest przed terminalami pasażerskimi. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie ponad 600 nowych miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi i nowym układem wyjazdowym z parkingu z systemem sześciu bramek. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się II etap rozbudowy płyty cargo, a w przyszłym roku ma ruszyć przebudowa i rozbudowa terminalu pasażerskiego B (Rekord Pyrzowic, 2018-09-10).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.