Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono próby zmodernizowanego Falco EVO

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, Lotnictwo wojskowe, 24 października 2018

Koncern Leonardo zakończył serię lotów próbnych zmodernizowanego bezzałogowego statku latającego Falco EVO, prowadzonych w Bułgarii. Ich celem było sprawdzenie modernizacji zwiększających długotrwałość i zasięg bezzałogowca podczas misji lądowych i morskich, obejmujących m.in. system łączności satelitarnej i nowy zespół napędowy. Oprócz zwiększenia zasięgu nowy silnik był również w stanie wytworzyć więcej energii, umożliwiając zabudowanie nowych czujników obserwacyjnych i rozpoznawczych.

Falco EVO może utrzymywać się w powietrzu przez ponad 20 godzin, przenosząc ładunek o masie do 100 kg / Zdjęcie: Leonardo

Producent planuje kolejne próby, w ramach których Falco EVO zostanie wyposażony w nowy radar obserwacyjny Gabbiano TS Ultra-Light, głowicę optoelektroniczną z kamerą termowizyjną wysokiej rozdzielczości , system automatycznej identyfikacji jednostek morskich i urządzenia łączności. Falco EVO może utrzymywać się w powietrzu przez ponad 20 godzin, przenosząc ładunek o masie do 100 kg.

Bezzałogowce Falco EVO zostały już dostarczone do jednego z krajów Bliskiego Wschodu, a oryginalne Falco zostały wybrane przez pięciu klientów. Jednym z użytkowników bsl tego typu jest Departament Operacji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych, który eksploatuje je w ramach misji stabilizacyjnej w Demokratycznej Republice Konga (MONUSCO, ONZ kupuje bsl Falco , 2013-08-12). Wkrótce Falco EVO zostanie rozmieszczony w rejonie Morza Śródziemnego w celu realizacji europejskiego programu obserwacji akwenów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.