Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót LE James Joyce z misji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 listopada 2018

Irlandzki okręt patrolowy LÉ James Joyce powrócił do kraju po 100 dniach spędzonych na misji na Morzu Śródziemnym.

Prezentowany na zdjęciu LÉ James Joyce był trzecim irlandzkim okrętem wysłanym na Morze Śródziemne w ramach Operacji Sophia / Zdjęcie: MO Irlandii

Irlandzki resort obrony poinformował, że okręt patrolowy LÉ James Joyce (P62), typu Samuel Beckett, powrócił pod koniec października do Haulbowline Naval Base w hrabstwie Cork. Przez ostatnie 100 dni blisko 60-osobowa załoga patrolowca wykonywała zadania w ramach Operacji Sophia, realizowanej na Morzu Śródziemnym pod auspicjami unijnych sił morskich EU Navfor Med.

W ramach zapoczątkowanej 6 lipca operacji LÉ James Joyce prowadził działania na południowych wodach Morza Śródziemnego, w tym nieopodal wybrzeży Libii. Do jego zadań należało m.in. udaremnianie prób przedostania się nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy, pomoc w odbudowie libijskiej straży wybrzeża, w tym szkolenie funkcjonariuszy tej formacji oraz powstrzymywanie przemytu do Libii uzbrojenia i innych materiałów objętych embargiem.

Dla LÉ James Joyce zakończona przed kilkoma dniami misja była jedną z pierwszych okazji do realizacji zadań operacyjnych od czasu wejścia do służby. Okręt znalazł się w linii we wrześniu 2015 (LE James Joyce w linii, 2015-09-07). Jest to drugi z czterech patrolowców typu Samuel Beckett, jakie na potrzeby irlandzkiej marynarki wojennej zbudowała w ostatnich latach stocznia Appledore Shipbuilders należąca do grupy Babcock (Dostawa LE George Bernard Shaw, 2018-10-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.