Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja irlandzkich patrolowców

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2018

Szkockie przedsiębiorstwo Tymor Marine otrzymało zadanie opracowania planu modernizacji irlandzkich okrętów patrolowych typu Róisín.

W najbliższych latach irlandzkie okręty patrolowe typu Róisín mają przejść modernizację, która pozwoli podnieść ich potencjał operacyjny i wydłużyć trwałość użytkową / Zdjęcie: MO Irlandii

Zakres prac zleconych przez irlandzki resort obrony obejmie m.in. ocenę stanu technicznego i jakości wyposażenia pokładowego okrętów patrolowych LÉ Róisín (P51) i LÉ Niamh (P52), typu Róisín, a także określenie potrzeb modernizacyjnych. Przedsiębiorstwo z Aberdeen z Szkocji ma też ustalić zakres prac stoczniowych niezbędnych do przeprowadzenia zakładanej modernizacji, a także zwrócić uwagę na potencjalne przeszkody mogące zagrozić realizacji przedsięwzięcia.

Mimo, że na obecnym etapie nie sposób określić zakresu modernizacji, którą objęte zostaną wspomniane patrolowce typu Róisín, już teraz można przewidzieć ogólne priorytety dotyczące podniesienia potencjału operacyjnego i wydłużenia trwałości użytkowej okrętów. Irlandzki resort obrony najprawdopodobniej skupi się na wymianie poszczególnych elementów wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń łączności i obserwacyjnych oraz układu napędowego, a także wyposażeniu patrolowców w silniejsze uzbrojenie.

Wspomniane okręty patrolowe typu Róisín przyjmowano do służby w l. 1999-2001. Patrolowce zbudowała należąca dziś do grupy Babcock stocznia Appledore Shipbuilders – ta sama, która odpowiadała za dostawę czterech jednostek typu Samuel Beckett (Powrót LE James Joyce z misji, 2018-11-06), które w przyszłości mają całkowicie zastąpić w linii okręty typu Róisín


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.